Электронные учебники, отмена оценок для 1-2 классов. Новации ждут украинских школьников

21.06.2017 14:25   -
Автор:
Учням перших та других класів більше не виставлятимуть оцінок. Так вже з нового навчального року успішність школярів оцінюватимуть лише з третіх класів.
 
Вероніка майстер з манікюру
 
Мы сами первый класс закончили. Довольно таки хорошо работает система поощрения наклеек, каких-то призов. Опять-таки картинки, всякие фишки. Ну, это больше, чем ребенку там поставили 6-7 баллов , они все ровно этого не понимают. Я как мама не против этого и довольна результатом. 
 
Сандра у декретній відпустці
 
Это правильно.  Пока они еще маленькие. Тем более дети идут раньше в школу, не так как мы ходили. Для них достаточно просто поощрение, что сдали, что все хорошо. 
 
Людмила продавець
 
Первые классы пусть будут без оценок. А второй класс конечно пусть будут уже с оценками. Просто и родители будут знать, на что нужно обратить внимание и что подтянуть. 
 
Про новації в сфері освіти, заявили у профільному міністерстві. На думку міністра, система за якою зараз оцінюється успішність початківців,- є занадто жорстокою.
 
Лілія Гриневич міністр освіти України
 
Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання – воно каральне. У новій українській школі планують створити стимулюючу систему, де досягнення буде підкреслено нарівні з помилками. Ми повинні оцінювати дітей на основі завдань компетенції. Погодьтеся, що наша профільна школа зараз орієнтована саме на складання оцінки. Без переорієнтації завдань від діючої моделі ми відійти не зможемо
 
Крім відміни оцінювання для учнів 1-2 класів профільне міністерство вважає, що і базова  освіта для молодших класів не може бути профільною. Для того, щоб виправити цю ситуацію, на думку урядників, потрібно підкорегувати закон "Про освіту". В новій версії закону школярі профорієнтацію зможуть обирати лише з 5-го класу.
 
Лілія Гриневич міністр освіти України
 
Зараз у нас жахлива нерівність в початковій школі, коли дітей за незрозумілими конкурсам відбирають в спеціалізовані школи, де вони мають набагато більше годин на вивчення предметів і на них виділяється більше грошей. Хоча цілком зрозуміло, що визначити сильні сторони дитини в шість років практично неможливо.
 
Щодо підручників, яких завжди не вистачає в українських школах. То вже парламентарі, пропонують перевести шкільні підручники в електронні. Мова йде про створення єдиного інтернет-порталу. Уряду дали строк – один місяць.
 
Валерій Писаренко народний депутат України
 
Єдиний державний Інтернет-ресурс з актуальними електронними підручниками надасть безперешкодний доступ до отримання повної загальної середньої освіти. Також дуже важливо, щоб визначені загальні вимоги до електронної версії підручників: відповідність змісту  паперового підручника, включення  мультимедійних та інтерактивних елементів,  дотримання правил безпеки та вимог нешкідливості для здоров'я дітей, а також використання загальнодоступних форматів і технологій.
 
Наразі проект постанови Верховної Ради про доручення Кабміну щодо створення інтернет – ресурсу «Електронний підручник» вже зареєстрований. Чи буде втілена в життя ініціатива, що може частково вирішити проблему нестачі шкільних підручників – залежить від Уряду.