"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Энергосбережение от А до Я. Как в Харькове утепляют дома к зиме

Економія енегрії від А до Я. Таким шляхом вирішили піти мешканці вулиці Дмитрівської п"ять. Об"єднання співвласників багатоквартиного будинку вони створили у 1997 році. Аби взяти у власні руки долю свого комфорту. Тоді, розповідає Марина Мірошник, в квартирах була небувала холоднеча. Будинок погано опалювали, а стіни пропускали холодне повітря.

Марина Мірошник мешканка будинку № 5 по вулиці Дмитрівській

Вот этот угол у нас уличный, и эта стена у нас была промерзшая до такой степени, то есть на половине стены был просто лед и мы возле этой стены складывали картошку, морковку и оно у нас так хранилось.

Тож мешканці будинку дійшли висновку – проводити модернізацію.

Марина Мірошник мешканка будинку № 5 по вулиці Дмитрівській

Где-то через год-два сделали просто поштукатурили получается дом, то есть у нас был просто белый кирпич, и между кирпичом были такие отверстия, что можно было увидеть улицу, поштукатурили. стало лучше, то есть ушел лед, но стена по прежнему оставалась холодная и только после того, как получается два лета назад, позапрошлое лето мы сделали уже нормально утепление, эта комната у нас стала самая теплая.

Але шлях до цього був тривалим. Починали з елементарного. В підвалі – замінили всі труби на металопластикові, зробили ізоляцію та встановили тепловий лічильник. Аби не платити за недодане тепло.

Юлія Самойлова голова правління ОСББ "Альма-центр", регіональний представник по Харківській області Спілки власників житла України

Прибор учета у нас сразу показал экономию первый раз в 30%, потом когда достигли – 40% начали действовать дальше. Когда температура на улице достаточная для того, чтоб можно было дом отключить, решением общего собрания было принято решение простым способом, не автоматически октлючать дом на дневной период, а вечером включать.

А тепер додали ще й прилад обліку гарячої води на весь будинок.

Олександр сантехнік

Это очень удобно – сколько дом потребил, за столько нужно и оплатить, очень удобная вещь и легко обслуживается.

Щоб економити далі – в під"їзді відключили опалення. А його вирішили утеплити. Вхідні двері – подвійні, замість сміттєпроводу – комора. Його законсервували ще в дев"яносто сьомому, з точки зору санітарії. Після і зовсім демонтували – аби тепло не виходило. А ще засклили вікна.

Для того, чтобы в принципе уменьшить потери тепла необходимо вставить стекла, должна быть двойная рама и между рамами необходимо проложить прокладки утеплителя. Вот здесь вот у нас цветочки, как бы и у нас не мерзнет нигде ничего 00:35 )

Також продовж трьох років будинок потроху "вдягають". Фасад обшивають пінопластом. Перед цим провели технічне обстеження. Виявилося, що втрати теплової енергії через стіни майже шістдесят відсотків. Після розробили проект, щоб утеплення проходило комплексно. Адже латкове місцеве утеплення може призводити до негативних процесів.

Юлія Самойлова голова правління ОСББ "Альма-центр", регіональний представник по Харківській області Спілки власників житла України

Улучшая тепловые свойства своей квартиры, вы ухудшаете соседям, то есть у них начинается различные нехорошие действия, то ли выпадает грибок, то начинают мокреть стены. Во-первых, это вертикальное снизу вверх, и если вся стена, должен быть законченный какой-то определенный участок, потому что в принципе дальнейшее может привести к выпаданию мостика холода, который приводит не только к ухудшению положения ваших соседей, а также разрушения конструктивов здания.

З чотирьох з половиною квадратних метрів наразі утеплили практично половину. Мешканці кажуть – стало набагато тепліше, тому деякі, в кого є можливість, навіть відключають батареї.

Марина Мірошник мешканка будинку № 5 по вулиці Дмитрівській

Во-первых, эта батарея, насколько я знаю, лучше отдает тепло, поэтому мы ее решили поставить, краники для того, чтобы когда жарко ее можно было отключить и тем этажам, которым холодно, чтоб им шло вот это тепло.

Економія енергії – це в майбутньому для мешканців ОСББ економія власних коштів. А в межах держави – це дає можливість зберігати природне блакитне паливо. Але початковому етапи все це коштовно. Тому ті об"єднання співвласників багатоквартирних будинків, яким поки не під силу реалізувати термомодернізацію через брак коштів, чекають на Постанову Кабінету Міністрів України. Вона має відкрити можливість кредитування ОСББ у банках на проведення заходів з енергозбереження.

Юлія Самойлова голова правління ОСББ "Альма-центр", регіональний представник по Харківській області Спілки власників житла України

Тридцать процентов из государственного бюджета идут этому банку на погашение кредита, которое берет ОСМД, я также предложила, что остаются за ОСМД процентные ставки по погашению кредита, Луцкая программа, Львовская программа и Харьковская программа предполагают погашение процентных ставок по взятию кредита по энергосбережению, поэтому у нас получается, что часть тела кредита, 30% гасит государство, а часть, в принципе процентных ставок, уже гасят органы местного самоуправления.

Та в місті вже не перший рік допомагають ОСББ. І новоствореним, і тим, що існують. Програма підтримки працює з дві тисячі сьомого року. Щороку на її реалізацію виділяють щонайменше п"ять мільйонів гривень з міського бюджету.

Іван Усачов головний спеціаліст відділу з контролю за діяльністю ЖК, ЖСК, ОСББ Департаменту житлового господарства

Каждый год выделяется на разные направления этой программы, в том числе и на пятнадцатый год, мы сейчас подготавливаем бюджетный запрос, будет выделено на следующий год бюджетное финансирование, там закладывается на проведение обучения, и на рекламно-информационную деятельность в рамках создания ОСМД, также на проведение работ по благоустройству, по ремонту этих домов, на условиях долевого участия, то есть часть средств будет оплачивать сам дом, часть средств оплачивает городской бюджет.

Загалом за цей рік в місті створили 19 об"єднань співвласників багатоквартирних будинків. Всього у Харкові вже функціонує близько трьохсот п"ятдесяти ОСББ.