Підсумки роботи чи не в усіх галузях економіки області за перше півріччя невтішні. Це озвучують на колегії облдержадміністрації. Найбільше занепокоєння, кажуть, викликає машинобудівна промисловість, цьогоріч виробництво в цій сфері впало на п'ять відсотків, в порівнянні з минулим роком. Нерайдужна ситуація і в сільському господарстві Харківщини.
Іван Глянь голова правління Харківської обласної організації роботодавців у сфері АПК
Сьогодні ціна одного палива виросла на шість гривень на одному літрі, а це дійсно в собівартості дуже буде відображатися. І сьогодні ми чекаємо, що собівартість пшениці буде близько 1700 – 1900 грн за тонну, це дуже велика, в розрізі якщо брати, що ми маємо сьогодні в реалізації, то на сьогодні реалізація починається від 1500 до 2100. там все залежить від якості пшениці, і ми розуміємо, що це все не покриє наші витрати.
Та сільгосппідприємці стурбовані не лише зависокими цінами на паливо. Складнощі в процедурі реєстрації оренди земельних ділянок, в отриманні ліцензій на користування водою, постійні перевірки від контролюючих органів, – і це ще не весь перелік проблем, кажуть аграрії, які не дають розвиватися сільському господарству. Не менше хвилювань викликає і банківська система регіону. У зв'язку із ситуацією, що склалася в країні, усі фінустанови постійно працюють в умовах ризику.
Володимир Качук голова управління НБУ в Харківській області
Різко похитнулися позиції багатьох банків, внаслідок чого деякі з них були віднесені Національним банком до категорії неплатеспроможних, і Фондом гарантування вкладів запроваджені тимчасові адміністрації, за деякими початі процедури ліквідації.
А ще, у зв'язку із зависокими цінами, зазначають фахівці, люди у кілька разів менше стали робити великі покупки.
Ігор Райнін заступник голови Харківської облдержадміністрації
В нынешних условиях люди не готовы тратить деньги на товары длительного пользования, в том числе и на недвижимость, что по цепочки влияет на такие важные для Харьковщины отрасли, как строительство и производство строительных материалов.
Невтішною також є ситуація і в житлово-комунальному господарстві області. Через те, що Росія припинила постачання газу в Україну, усім підприємствам теплоенергетики доведеться зменшити споживання газу на тридцять відсотків.
Анатолій Максюта перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України
Поэтому этот год будет очень сложным. Фактически уже живем без поставок российского газа, мы будем иметь достаточно серьезную инфляцию, которая по прогнозам до 19%. Практически более 47% девальвация национальной валюты, что безусловно сказалось на росте цен и мы уже сегодня имеем 11, 6% , что достаточно серьезно после практически отсутствия роста цен в предыдущие годы, 03:58 безусловно это влияет на издержки производства по всем предприятиям промышленным и сельскохозяйственным.
Вихід із ситуації, що склалася, є, твердить Анатолій Масюта. Але він дуже важкий і тривалий. Спочатку треба стабілізувати економіку, а це тягне за собою скорочення бюджету та інвестицій.