"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Юрію Шевельов. Патріот чи зрадник?

Юрій Шевельов (Шерех). Народився у Харкові в родині німців Шнейдерів. Десять років працював у Харківському університеті. Під час окупації Харкова друкувався у виданні відділу пропаганди німецької армії в журналі "Український засів". У 1943 покинув Першу столицю разом із німцями. Після – емігрував до США, де у 2002-му помер.

Леся Кочержук кореспондент

Сумська, 17. Саме в цьому будинку з тисячу дев'ятсот п'ятнадцятого по тисячу дев'ятсот сорок третій проживав Юрій Шевельов. З вчорашнього вечора цей факт підтверджує ось ця меморіальна дошка, яку достроково встановили представники громадських організацій Харкова.

Офіційне відкриття пам'ятного знаку мало відбутись у п'ятницю. Та ініціатори, не чекаючи рішення міської ради, самовільно встановили її на будинку на три дні раніше. Чому так спішили, наводять свої аргументи.

Вікторія Склярова головний ініціатор встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову

-Оскільки було зручно скульптору і групі встановити її 3-го числа, то я запросила гостей. Я запросила подивитись на меморіальну дошку як вона виглядатиме, просто людей, гостей і таким чином відбулося стихійне таке відкриття, позапланове  

Розглянути питання щодо правомірності встановлення цієї меморіальної дошки – взялася міська топонімічна комісія. Вислухали обидві сторони. Представники антифашистських організацій Харківщини проти появи у місті "воїнської слави" пам’ятного знаку зраднику. Націоналістичні організації – навпаки вважають Шевельова героєм. Харків’яни на боці ветеранів Великої Вітчизняної.

харків'янка

-Я как патриот своей станы,- города Харькова, я считаю, что своих сдавать нельзя. Таким людям, я считаю, что не нужно, которые предателей, никто не уважает никогда, и это конечно не дело, предателям я считаю не место в наших памятниках, скульптурах разных.

Владислав студент

-Ну, на счет мемориальной доски, я как бы не очень согласен, но были немцы, которые нам помогали, но там не ставят у них, так, что мое мнение, что это будет, не очень правильно, ставить доску.

Як далі бути, з уже встановленою меморіальною дошкою на комісії вирішували більше години. Аби поставити всі крапки над і – члени комісії ідуть на обговорення…..та виносять рішення.

Олексій Хорошковатий заступник голови топонімічної комісії

-Рекомендовать исполнительным органам, харьковского городского совета собрать дополнительную информацию по данному вопросу, обратившейся в компетентные органы СБУ и т. д. с учетом полученной информации в обязательном порядке повторно рассмотреть на заседании комиссии.

У десятиденний термін, фахівці повинні вивчити всі подробиці біографії Шевельова і визнати його або героєм, або поплічником фашистів. На підставі висновків експертів міська топонімічна комісія і прийме остаточне рішення щодо подальшої долі пам’ятного знаку.