Кабмин утвердил Стратегию повышения уровня безопасности дорожного движения
За останні шість років в Україні зареєстрували близько ста сімдесяти тисяч аварій з постраждалими. У них загинули понад двадцять шість тисяч людей, а травмувались втричі більше. Ці показники є одними з найвищих у Європі, йдеться у розпорядженні Кабміну, яким ухвалили Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху.
РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ від 14 червня 2017 р. N 481-р
У 2016 році зафіксовано зростання кількості дорожньо-транспортних пригод на 5,1 відсотка та травмованих у них осіб на 6,4 відсотка порівняно з 2015 роком. Особливо тривожним є те, що понад 42,6 відсотка загиблих у дорожньо-транспортних пригодах у 2016 році – пішоходи та велосипедисти. Велике занепокоєння викликає те, що за останній шестирічний період на дорогах України загинуло 1,4 тис. дітей віком до 18 років.
Стратегію Уряд схвалив до 2020 року. У ній прописали основні заходи необхідні для підвищення рівня безпеки в країні. Зокрема, передбачається створення міжвідомчого органу з безпеки дорожнього руху. Також планують посилити відповідальність за порушення правил. Серед заходів, які хоче втілити Кабмін – покращити пішохідну інфраструктуру, освітлити дороги, підвищити рівень безпеки на залізничних переїздах, а ще проводити вибіркові перевірки водіїв на стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння. Крім того, планується і ряд інших заходів.
РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ від 14 червня 2017 р. N 481-р
– створення єдиної національної бази даних, що об'єднує інформацію про реєстрацію транспортного засобу, правопорушення, видані права водія, санкції щодо перевізників, що сприятиме підвищенню ефективності роботи правоохоронних органів і виявленню порушників;
-посилення ролі органів місцевого самоврядування в забезпеченні системи безпеки дорожнього руху;
-забезпечення доступності транспорту та транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю;
Ухвалена стратегія, запевняють в Уряді, має знизити аварійність на дорогах на тридцять відсотків.