Качество воды в харьковских источниках в пределах санитарной нормы
Якість питної води – чи не найголовніша санітарна норма, якої зобов"язані дотримуватися співробітники "Харківводоканалу" – підприємства, що забезпечує водою все місто. В спеціальній лабораторії на дослідженні у фахівців кілька десятків проб. Моніторинг якості по фізико-хімічним, мікробіологічним та радіологічним показникам проводять щодня для того, щоб уникнути епідемій та отруєнь.
Володимир Міщанчук начальник лабораторії контролю якості води КП "Харківводоканал"
Контроль качества воды осуществляется на всех этапах водоподготовки, транспортировки и подачи населению. Это начиная от водозабора в Кочетке и Краснопавловке, на входе в городе в резервуарах чистой воды, на насосных станциях городских. И на контрольных точках сети.
Влітку, коли надворі то неймовірна спека, то дощі, в лабораторії на якість перевіряють ще й воду з міських джерел. Всього їх у Харкові 25. Цього разу перевіряли воду з найпопулярніших – Саржиного, Кітлярчиного, Манжосового ярів та на Олексіївській балці.
Володимир Міщанчук начальник лабораторії контролю якості води КП "Харківводоканал"
Физико-химические показатели стабильные и благоприятные. Радиологические показатели – я на них вообще не акцентирую внимание, потому что за предыдущих 10-15 лет у нас не было ни одного случая даже близкого к нормативному превышению показания радиоизотопов в нашей воде.
Незважаючи на цілком задовільну якість води у харківських джерелах, у таку спекотну та ще й дощову погоду в ній можуть заводитися різні мікроби. Тож фахівці радять: бажано перед вживанням воду прокип"ятити та охолодити. Тоді жодні бактерії до розладів шлунку точно не призведуть.