Как Быстриченко и компания в Полтаве на суде сплясали вверх тормашками, после 6 часов танцев в режиме нон-стоп
26 серпня, у Полтаві відбулося ще одне засідання у справі Кернеса. І вчергове під вікнами суду було гамірно. Активісти знову влаштували галас та танці. З десятої почали сходись полтавські протестувальники. В руках прапори однієї з політичних сил.
-Скільки Ваших партійців сьогодні сюди прийшло? .- 30 чоловік, але не всі з флагами.
Серед активістів, які прийшли на мітинг не всі обізнані. В чому конкретно звинувачують Геннадія Кернеса відповісти не можуть.
– Скажіть, а в чому підозрюють мера Харкова?
– Я не знаю точно. Вроде бы, я так наслухана зі слів моїх знайомих….сказали, що він там наших здав,які в АТО, і яких розстріляли. Його здається за це судять. Незнаю наскільки це правдоподібно!?
Мер та його два охоронці, яких звинувачують в викраденні та побитті, до Полтави прибувають за пів години до початку засідання суду. Полтавські ж активісти, постоявши з тридцять хвилин, ще до початку самого засідання суду згорнули свої прапори і пішли.
Валерій активіст з Полтави
Я Вам скажу, що ми будемо ходить на кожен суд. На кожен суд будемо ходить і будемо висказувати свою позицію.
Тим часом, до будівлі суду почали прибувати активісти з Харкова. Більшість це ті ж персони, що гастролювали в Полтаві на попередніх засіданнях у справі Кернеса.
– Ми автобус замовили. Замовили і приїхали цим автобусом. Хто оплачував?Знаєте, ми самі збираємо ці гроші. От ми коли приїдемо назад. З нас зберуть. Скажуть скільки це коштувало.
Під вікнами зали суду цього разу облаштували справжній танцпол. На воротях, розвісили карикатури та плакати. В клітку посадили опудала. І як тільки розпочинається засідання суду – під вікнами розгортається запальна дискотека.
Одні одні водили хороводи, інші мітингувальники молилися.
– Ви молитель?
– Да ми молимось.
– А молитель за що?
– Як за що? ЗА то, що би восторжествувала справедливість.
– Скільки людей молиться, і які молитви читаєте
– Ну всяку молитви. Все звернення до Бога, до Хреста. До Божої Матері
Незважаючи на зауваження суду збавити гучність, музика стає ще галаснішою.
Місцеві як і представники феміди від цього не взахваті. Мовляв, нормальний, цивилізований, конституційний суд не в такому форматі має проходити.
Валерій мешканець Полтави
Это внешнее давление на суд. К сожалению. Выступает, какое-то небольшое количество людей. Не слышать противоположной стороны, те, которые за Кернеса. Их же нет здесь. Есть, только, те, которые против. А это односторонний подход.
Надія мешканка Полтави
Это же ни годится никуда. Мы говорим, что это шоу просто напросто. Ну, нельзя так. Ну, какие танцы могут быть. Конечно мы против такого. Нам такое, конечно "недовподоби".
Євгенія жителька Полтави
Нет, ну, это вообще невозможно. Такие вещи нужно пресекать вообще изначально. Это давление на суд. Суд должен быть независимый. 0
Олександр мешканець Полтави
Їх треба забороняти. Забороняти. Щоб музики тут не було взагалі. Щоб їх не допускали в Полтаву.
– А скачуть, конешно. Їм гроші заплатили. Вони і будуть скакати . Вони будуть скакати постійно. А треба щоб вони не скакали, а їх туди на передову. Ото буде долг для Батьківщини. Для України. Це чесний долг буде.
Танцювали активісти в режимі нон-стоп майже шість годин. Як тільки дізналися, що в суді оголосили перерву до сьомого вересня, активісти ще раз сплясали. Танок "Переможців". Але вже догори дригом.