Как изменятся пенсии в 2017 году?

03.12.2016 16:01   -
Автор:
Сто сорок п'ять мільярдів гривень. Дефіцит Пенсійного Фонду сягнув рекордної позначки. Посадовці запевняють: вже наступного року проблему буде вирішено.
 
Галина Назарова економіст
 
Вони хочуть скоротити дефіцит Пенсійного Фонду до сімдесят одного мільярду гривень, вполовину. Підрахували дуже просто. якщо заробітна плата підвищується вполовину, то і надходження підвищуються вполовину. Але от такі лінейні розрахунки нічого не означають. Бо бізнес буде по-перше звільняти всіх, хто на " мінімалці" сидить. По друге, будуть їх їх переводити на половинки ставки. І збільшення цієї зарплати, не мінімальної, в взагалі зарплати не є обов'язковим. А якщо немає збільшення зарплати, немає збільшення внесків в Пенсійний фонд. 
 
Яскравий приклад того, як провалилась позитивна на перший погляд реформа – зниження ставки єдиного соціального внеску. Зменшивши податкове навантаження на бізнес, владники очікували збільшення заробітних плат для працівників та, відповідно, збільшення надходжень до Пенсійного Фонду. 
Сталось інакше. 
 
Микола Шамбір перший заступник голови правління Пенсійного фонду
 
Конечно, снижение единого взноса не дало ожидаемого результата. Мы наблюдаем за поступлениями от единого взноса – и сегодня они на уровне запланированных без такого снижения. То есть на уровне того фонда зарплаты, который был запланирован до снижения. Снижение взноса не привело к росту фонда оплаты труда.
 
Так само не збільшились надходження до Фонду після збільшення пенсійного віку для жінок. Якщо до ухвалення цього законопроекту дефіцит був на рівні семидесяти-вісімдесяти мільярдів, зараз він – в два рази більший. Тож і пенсійної реформи, про яку так довго і так впевнено говорять посадовці, чекати не варто, впевнені економісти – перехід на накопичувальную пенсійну систему можливий лише за умови нульового дефіциту Пенсійного Фонду. Так само не варто чекати і підвищення пенсій. Маленькими вони були – маленькими, в умовах сучасного стану вітчизняної економіки, і залишаться.
 
Галина Назарова економіст
 
У всьому світі середня заробітна плата в два рази більша, ніж середня пенсія. У нас це не так. У нас пенсія складає середня десь двадцять-тридцять відсотків. Це дуже мало. І я прогнозую, що в Новому році, ті кроки, які плануються, ні до чого не призведуть.