"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Как на “Барабашово” “щимят” предпринимателей поборами. И что такое “Форпост”?!

На цьому відео, контролери, які прц.юють на ринку "Барабашово" їх називають представниками такого собі "Форпосту". Саме вони під виглядом перевірок, насправді збирають з підприємців гроші. І у разі якихось непорозумінь обіцяють бізнесменам "дах". Проте,  якщо підприємці відмовляються платити, Форпост без будь-яких пояснень зачиняє магазин і опечатує його. Висталяє охоронців.    
 
За словами підприємців, нині так званому "Форпосту" кожен повинен віддавати щомісяця від кількасот до тисячі гривень. І це з однієї торгової точки. Але про все це на камеру, люди, які зараз ведуть свій бізнес на "Барабашово", відмовляються говорити. А все через те, що побоюються, переслідування від предстаників Форпосту. 
 
Олексій  підприємець "Барабашово" 
 
– Мелкие платят по 300-400-500 гривен, которые покрупнее – по 1000 гривен. Тоже много кто возмущается. Если не платишь деньги или говоришь я не  буду платить, ну это уже проверено на практике, они приходят рано утром, даже и с вечера, опечатывают магазин. С утра там уже находятся люди спортивного телосложения и не дают тебе работать, пока ты не пойдешь и не оплатишь. Плюс они тебе могут там… Вот мальчик увидел, что у него опечатали контейнер, он понял, что это сделали они, поскольку все знают, что это все незаконно, он сорвал эту печать, открылся. Они к нему подходят, и началось там… Они начали на него психологически, чуть ли не физически отталкивать от магазина, чтобы он пошел, оплатил, что ему работать не дадут. 
– А куда нужно заплатить деньги? В банк, или какое-то другое место?
– Та нет , лично им на руки. Ни чека, просто какая-то картонная бумажечка.     
 
За даними перевірених джерел, до складу "Форпосту", що був створений наприкінці 2015 року входять до тисячі осіб. Наталія Чагіна колишній підприємець ринку "Барабашово". Про побори, вона вже не боїться говорити. Бо саме через те, що відмовилася платити, у неї і відібрали торгову точку. 
 
Наталія Чагіна колишній підприємець "Барабашово"
 
Начали больше требовать денег чем аренда. Там были и ночные  побольше уже. Не 500, не 300, а 800 уже. В месяц накапливалось это до 4 тысяч, кроме арендной платы, которая у меня была 6 тысяч. И плюс "Зеленая карточка" – это с 28 кабинета, это по правилам торговли называется. Вот человек Нитренко начал прессовать меня.  Приходить с операторами, требовать какие-то документы на товар, хотя мораторий уже на проверки был. 
 
Де товар, на загальну суму більше ніж 15 мільйонів гривень по курсу 12, жінка і гадки не має. Зараз намагається людей, які відібрали у неї бізнес, та викрали товар, притягнути до відповідальності. Звернулась у всі відомства. Наразі, каже, розслідування спускають на гальма. А це ще один екс-підприємець ринку "Барабашово". У нього схожа ситуація. Він теж відмовився платити побори. Саме тому йому не продовжили договір.   
 
Віталій Тропачов колишній підприємець "Барабашово" 
 
Если ты хороший мальчик, если ты платишь денежки. Если ты не возмущаешься, тебе договор продляют. Если ты начинаешь возмущаться, с тобой договор не продляют. Вот из-за этого, это основная причина того, что предприниматели молчат. Потому, что с ними расторгнут договор, как и со мной, и люди останутся без работы. 
 
Постійне зростання орендної плати, це лише вершина айсбергу. Додатково платити доводиться і за світло, і за електроенергію, і за манекени біля магазинів, і за прибирання території довкола магазинів, і так звані благодійні внески. 
   
Віталій Тропачов колишній підприємець "Барабашово"
 
Есть там чеки добровольные пожертвования. Куда мы добровольно жертвуем, я не знаю. Возможно, Александр Борисович сделал Экопарк и открыл там фонд свой, возможно туда эти деньги идут. Тогда говорить о каком-то меценатстве не стоит. Потому, что оплачивают предприниматели этот Экопарк  вот своими благотворительными "внесками". Я думаю, что обращались не раз к хозяину так сказать рынка Александру Борисовичу Фельдману, о том, что там идет беспредел. 100% знает. И я думаю, что те суммы, которые собираются, идут как раз Александру Борисовичу.
 
Якщо всі підприємці Барабашова щомісяця добровільно-примусово віддають по 400 гривень Форпосту, то чорна каса складає щонайменше 4 мільйони гривень на місяць. На рік – це не багато ні мало, майже 50 мільйонів. Лише за так званий "дах".