Как отмечают Рожество в разных странах

07.01.2016 17:49   -
Автор:

Різдво одне з улюблених свят в Україні. В народі кажуть: як зустрінеш Різдво – так і весь рік проведеш. Тож до святкувань готуються заздалегідь. Напередодні, в святий вечір, готують стіл з 12 страв. Поки трапеза не закінчилася – не можна виходити з-за столу, тим більше – з дому, щоб не впустити в домівку нечисту силу.

Після вечері колядують. На вулиці українських міст та сіл виходить молодь у національних костюмах. А ось це вже Барселона. Іспанія. Тут на Різдво шанують волхвів, які прибули до новонародженого Сина Божого з дарами і поклонінням. На честь їх на вулицях усіх міст Іспанії проходять костюмовані паради, порівнянні за масштабами і завзяттю з Карнавалом в Ріо-де-Жанейро.

У Польщі теж шанують Ісуса і волхвів. Біля церков на Різдво ставлять фігурні композиції. В Кракові ця традиція придбала вельми широкий розмах, а самі скульптури – Краківські ясла або Краківські шопки, перетворилися на справжні предмети мистецтва. Поляки щороку на Різдво змагаються між собою в створенні максимально майстерних і красивих ясел, носять їх по вулицях, а в кінці виставляють на центральній площі.

А ось так відзначають Різдво в Каталонії. Батьки віддають своїм дітям у Святвечір дерев'яні палиці, за допомогою яких ті повинні побити колоду. Вважається, що вони саме так можуть вибити з поліна свої подарунки, заховані під ковдрою.

У Мексиці існує традиція розбивати із зав'язаними очима підвішені фігурки, наповнені цукерками та іншими подарунками. Сама форма фігурки – піньята спочатку символізує Віфлеємську зірку, що вказала волхвам шлях до немовляти Ісуса.

А так зустрічають різдво в Австрії. У цій країні існує злий брат Санта Клауса по імені Крампус. В один з грудневих вечорів чоловіки одягають костюми Диявола і бігають по вулицях та б'ють палицями всих кого зустрінуть. Аби ті краще поводилися в новому році. В Англії подібного немає. Все набагато волелюбніше. Тут всі цілуються під різдвяною омелою. Її вішали на палицю і якщо під нею спеціально або випадково опинялася дівчина, то її міг поцілувати будь-який чоловік.

А от у Німеччині дух Різдва починає вітати одним із перших в світі. Приблизно за три тижні до свята починається Weihnachtsmarkt (Вайнахтсмаркт) – різдвяний ярмарок. На центральних площах міста шикуються ряди прикрашених наметів і будиночків, в яких чого тільки немає! Пряники і штольні, фігурки з шоколаду і цукрова вата, смажений мигдаль і солодкі пончики. Тут продають і всілякі різдвяні сувеніри: фігурки тварин і казкових персонажей, вирізаних із дерева.

А в США на Різдво розважаються ілюмінацією своїх будинків. Кожен господар намагається в цій справі бути кращим за сусіда. В результаті у деяких виходять вражаючі світломузичні шоу.