Как повысить успеваемость ребенка: советы психолога
Дванадцятки в щоденнику – мрія не тільки кожного школяра, а й кожного з батьків. Притому, останні марять доброю успішністю дитини в школі чи не більше, кажуть психологи. При цьому зазначають: в справі навчання батьки дитині можуть посприяти. Так, наприклад, спільні сбори портфелю ввечері навчать дитину відповідальності, а формування чіткого розкладу дня допоможе йому стати більш зібраним та цілеспрямованим. Так чи інакше, допомогти дитині "вибитись" у відмінники можна тільки шляхом підтримки, а не тиску.
Ольга Ляпіна дитячий психолог
Не сравнивайте достижения своего ребенка с достижениями других детей. Желание ребенка учиться зависит и от вашего отношения к школе. Подчеркивайте значимость книг, учителей, школьной жизни. И тогда положительный образ будет положительно влиять на успеваемость.
При цьому, зазначають психологи, не треба робити зі школи центр Всесвіту. Чим більше навантаження на дитину – тим менша ефективність його навчання. Тому записати дитину на три спортивні секції та п'ять позашкільних курсів – ідея не з найкращих.
Ольга Ляпіна дитячий психолог
Я бы не рекомендовала родителям перенагружать и перенасыщать мир ребенка. Наблюдайте за его эмоциональным состоянием, ловите каждый момент, смотрите как он себя чувствует, утомляется ли он.
Школа для дітей, особливо для учнів молодших класів, зазначають фахівці – щоденний стрес та випробування. Тому варто всіма силами показувати дитині турботу, не забувати хвалити її навіть за мінімальні успіхи і не піднімати галасу через незначні невдачі.