Как правильно экономить электроэнергию и что делают для этого харьковчане
Ціни на електроенергію в Україні зростають і будуть зростати, зазначають експерти. Повстає питання – як заощадити гроші і при цьому не втратити якість життя.
Дмитро
Тарифы да, повысились. В целом, ну я, как бы, особо не изменил своих привычек. То есть я, у меня есть привычка о том, что выходишь с комнаты – выключаешь свет. Если есть возможность выключить источник электроэнергии – выключаешь там, зарядка, ноутбук, компьютер, свет. Все это выключается и все.
Юрій
Сейчас выключаем максимально электроприборов, что не используется, освещение экономим. Стараемся, конечно, экономные лампочки покупать. Сейчас, конечно, нас жизнь учит ценой, сколько это стоит электроэнергия, но а в принципе экономия электроэнергии это ресурсы.
Порфірій Семенович
Я израсходую на всю семью где-то 80 киловатт за месяц. И экономлю как, нигде у меня даром свет, ни в какой комнате не горит, где надо – там горит. Лампочки энергосберегающие, да. Это, это основное.
Дійсно, найпоширеніший метод економії електроенергії – за рахунок освітлення. Зараз великою популярністю користуються люмінесцентні лампи. Вони споживають в п’ять разів менше енергії навідміну від звичайних ламп накалювання. Проте, кажуть експерти, їх використання може бути шкідливим для здоров’я.
Віра Чернець доцент кафедри світлотехніки та джерел світла
Когда мы используем у нас дома люминесцентные лампы, мы должны понимать о том, что принцип их работы основан на том, что там есть ртуть, в этих источниках света. И мы все знаем, что ртуть вредна для нашего здоровья. И конечно же, если эта лампа разобьется, либо вы выбросите ее просто так после использования, то это вред окружающей среде и здоровью людей.
Альтернативою може стати світлодіодна лампа, яка і прослужить значно довше, кажуть експерти. Однак коштує вона приблизно вдвічі більше за люмінесцентну. Крім енергозберігаючих ламп, до п’ятнадцяти відсотків електроенергії можна зекономити, просто вимикаючи непотрібне світло, каже Віра Чернець. Там, де немає можливості контролювати освітлення, наприклад під’їзди багатоквартирних будинків, впроваджують інтелектуальні системи управління. Вони підійдуть і для звичайної квартири.
Віра Чернець доцент кафедри світлотехніки та джерел світла
Есть такие системы выключения света и системы автоматического включения, датчики присутствия, соответственно, когда есть движение какое-то в комнате – свет включается, нет – ну, он выключается. Есть датчики, которые работают на срабатывание какого-то звука. Ну, то есть, это минимальные и недорогие системы, которые вы можете вот, включить у себя, собственно говоря, даже с той системой, какой у вас сегодня есть.
Автоматизовані бувають й електрообігрвачі. Оснащені термодатчиками, вони можуть самі вмикатися і вимикатися, в залежності від температури повітря у приміщені. Завдяки цьому, прилад споживає у чотири рази менше електроенергії.
Віталій Маляренко доктор технічних наук, професор, академік, науковій керівник Центру енергозберігаючих технологій
Поставили, погрели, конкретно в тех условиях. Изолируйте помещение. Не старайтесь обогреть всю территорию, вы ее не обогреете. Потому что, к сожалению, эффективность не достаточно высока.
Від звичайних обігрівачів до цілих будинків. Автоматичний контроль освітлення, обігріву та побутових приладів можливий у так званому «Розумному домі». Керування усією квартирою або будинком може здійснюватися за допомогою спеціальної програми на смартфоні або планшеті.
Система не з дешевих, однак економить до двадцяти відсотків електроенергії, запевняють спеціалісти. Такі інтелектуальні технології вже широко використовуються за кордоном. В Україні ця область лише набирає обертів.