"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Как правильно “моржевать”. Советы врачей

Мінімум півроку потрібно для того, аби підготувати тіло для пірнання в ополонку на Водохреща. Та цього принципу дотримуються не всі. Для новачків же, які за компанію з друзями вирішили зануритися в хрещенську воду, щоб показати свою хоробрість, наголошують лікарі, все може завершитися не надто добре.
 
Роман Литвинов терапевт 
 
Если человек не готовился, если у него есть хронические заболевания, то это очень серьезная лотерея. А дальше человеку нужно делать выбор самому, будет он это делать или нет.    
 
Люди зі слабким імунітетом, хворі на серцево-судинну систему та люди, які мають проблеми з ритмом серця. Саме таким взагалі не варто лізти до води, наголошують медики. Стрес організму на морозну воду може спровокувати загострення. 
 
Роман Литвинов терапевт 
 
Если организм ослаблен, если человек находится в состоянии, например, какого-то хронического заболевания, то такой сильный стресс может подействовать и может обостриться хроническое заболевание. Что часто происходит у наших пациентов. То есть если это воспалительные заболевания достаточные продолжительные, если они сидели тихо в какой-то период, то такое сильное переохлаждение может их обострить.
 
А це від циститу та гаймориту до пневмонії та нефриту. Тому, для того, аби занурення в ополонку пройшло без наслідків, кажуть медики, загартовуватися потрібно поступово з літа. У відкритих водоймах, або ж вдома – холодним душем. Перед тим, як залізти в ополонку не рекомендується вживати алкоголю. Після пірнання тіло потрібно терміново висушити і розтерти. Ті, для яких купання на Водохреща буде вперше і без підготовки, варто все ж проконсультуватись з лікарем, чи готовий організм відчути стрес від хрещенської води.