Как правильно утолить жажду в жару? Несколько полезных советов

22.06.2016 14:18   -
Автор:
+ 30 і вище. Така температура повітря вже протягом кількох днів тримається у Харкові на сонці. У затінку трохи легше, однак все одно спека не дає городянам можливості на вулиці відчувати себе комфортно. Рятуватися від палючого сонця та задухи можна не тільки перебуваючи у приміщенні під кондиціонером. Лікарі радять дотримуватися кількох простих правил. Перше і найголовніше з них – пити достатньо рідини.
 
Ольга Страшко дієтолог-нутріціолог
 
На первом месте мы поставим чистую воду. Она не должна быть сильно холодной, без льда. Это не рекомендуется, потому что холодовые рецепторы дадут сигнал в мозг, и организм закроет поры, потоотделение нарушится. Она не должна быть излишне горячей. Воду горячую обычно мы не пьем. Чай – пожалуйста. Но тоже не слишком горячий, лучше теплый. И предпочесть лучше зеленый чай \скл\ В жару нежелательно пить промышленный квас из пластиковой бутылки, – он ни в коем случае не утолит вашу жажду – сладкая вода, даже свежевыжатые соки мы пьем только разбавленными.
 
Однак і рідину пити треба за певними правилами. Інакше можна нашкодити своєму здоров"ю. Лікарі наполягають: надмірне вживання води та зеленого чаю призводить до чималих проблем.
 
Ольга Страшко дієтолог-нутріціолог
 
Чрезмерное употребление жидкости чревато, конечно, отеками. Особенно для людей, у которых слабая сердечно-сосудистая система. И, конечно, это очень большая нагрузка на почки \скл\ Для ребенка объем должен быть литр-полтора. Т.е мы увеличиваем количество. Для взрослого человека, который прибывает на открытом пространстве, – это 2,5-3 литра. И для того, чтобы не вызывало это количество жидкости отеки, воду рекомендуется пить очень часто. Просто небольшими порциями. С собой всегда нужно иметь бутылку воды.
 
Для того, щоб задовільно почувати себе у спеку, окрім вживання достатньої кількості рідини, лікарі радять городянам вдягати речі світлих тонів з натуральних тканин. Вони найменше притягують сонячні промені. Також не завадить носіння капелюха. Особливо це стосується маленьких дітей. Ну і останнє: треба обмежити заняття спортом. Інтенсивні фізичні навантаження краще залишити для більш прохолодної погоди.