Как праздновать Пасху в 2020 году?

09.04.2020 10:54   -
Автор:
В цьому році через карантин змінено формат святкування великодніх свят. Для парафіян богослужіння буде відбуватися в режимі он-лайн трансляції . Як сприйняли харків’яни такі зміни, дізнаємось.
 
Іван харків’янин
 
Ну, не знаю, даже как? Как праздновать в связи с карантином? Будем что-то думать, так как сейчас ничего не работает. Но, дома с семьёй. Купим пасочки, а святить даже не знаю. Но будем смотреть, что там батюшка будет говорить.
 
Вікторія харків’янка
 
Ну, святить врядли, потому что, действительно, вирус есть. И просто так нарываться на неприятности я не хочу… Дома. Консервативно. Вирус, конечно, повлиял и на настроение, и на всё.
 
Олександр харків’янин
 
Які плани? Ви ж бачете, які плани! Дома сидимо! Їди накупили і сидимо вдома.
 
Юлія харків’янка
 
Очень жаль, конечно, хотелось посетить храм. Тем более, у нас традиция – каждый год посещаем. Но придётся онлайн слушать и онлайн получать благодать. Ну, а что делать, такое время.
 
Олекса харків’янин
 
Як Ви будете святкувати? – Як звично, у церкві.- Незважаючи на заборону?  – Я в цьому позорі не хочу приймати участь..а це не захист, пробачте.  – Паски святити як будете? – Обов’язково у церкві, чи біля неї, як батюшка скаже.
 
Олена харків’янка
 
Я думаю, глупость большая  – это онлайн богослужение. Это как-то совсем не правильно. На улице можно – это я в интернете видела, что проводят. А совсем отменять – это не очень. Онлайн – это уже не служба! Я надеюсь, что посвятить всё равно получится придти. В принципе, можно стать там, вокруг, на расстоянии 2 метров всем друг от друга, и посвятить пасочку.
 
Думки стосовно карантинного формату святкування Великодня різняться. Тим, хто звик щороку дотримуватись певного обряду, мабудь, важко відмовитись від нього і цього разу, попри небезпеку. Між тим президент особисто закликав усіх українців до обачності, і з розумінням поставитись до вимушених заходів.
 
Щодо проведення обряду освячення пасок та пасхальних кошиків, в розпорядженні президента говориться, що існуватиме кілька можливостей проведення ритуалу. Наприклад, священнослужителі  зможуть бути запрошені у пекарні, на заводи або ж у магазини  для освячення там пасок.Таким чином, усі охочі зможуть купити вже освячену здобу. Також важливо не створювати скупчень – біля місць продажу великодневої випічки не повинно бути черг, а у храмах під час богослужіння одночасно може знаходитись не більше 10 людей, враховуючи священника і його помічників.
 
Зокрема, відвідування святинь в індивідуальному порядку не забороняється. В великих храмах одночасно дозволено знаходитись 2 людям, в маленьких церквах -1, і при умові використання захисних масок.