Как провести Рождественскую ночь. Советы краеведов
Весь хрестиянський світ на це свято чекав цілий рік. Вважається в Різдвяну ніч відчиняється навіть небо. Звірі та дерева можуть розмовляти. За словами знавців, на святу вечерю на столі повинно бути дванадцять страв. При сходженні першої зірки сідати за стіл бажано єдиною родиною.
Михайло Красиков краєзнавець
Дуже важливо щоб вся родина зібралася на святу вечерю. І є таке повір’я, якщо всі зійдуться, з’їдуться. То всі будуть разом. Ніхто не помре в цей рік. Ніхто не загубиться, ні з ким не буде якихось проблем.
В святвечір категорично заборонено щось позичати. Бо, в чужі руки може піти достаток з хати. Замітати і мити посуд теж не рекомендують.
Михайло Красиков краєзнавець
Не треба мити посуд ввечері, щоб доля вечеряла. Так от у Різдво це особливо актуально, бо нагодувати долю дуже важливо в цей день. Тоді вона буде сита така задоволена і весь рік буде все гаразд.
Саме в Різдвяну ніч, коли всі колядують дівчата можуть слухати свою долю. За обрядом дівчина повинна вийти на вулицю з ложкою куті.
Михайло Красиков краєзнавець
Дівчина виходила і прислухалася. Ну, власне до чого вона прислухалася. До якихось звуків. І вважалося, що з якого боку будуть гавкати собаки туди вона і вийде заміж.
Крім як наворожити собі судженого, та багатий рік, у різдвяну ніч можна напросити собі і сибірського здодоров'я.
Михайло Красиков краєзнавець
Дуже корисно і взагалі це можна зробити в кожній оселі обов’язково щоб всі стали на сокиру або щось залізне. Для чого це робилося. Щоб здоров’я було таке залізне. Але обов’язково голою ногою треба стати.
А щоб дім і родину оминали нещастя, негатив та нечиста сила, за словами краєзнавців, треба на кожному кутку столу під скатертину покласти по зубочку часнику. Різдвяна ніч – це свято єднання та дива. Тому зустрічати його потрібно з чистими помислами і вірою в краще.