Как разговеться и не загреметь в больницу: советы врачей
Що занадто, то нездраво. Саме цією народною мудрістю радять керуватись лікарі, розговляючись після Великого посту. Не переїдати і не накидатись на все одразу – перші правила для тих, хто утримувався протягом минулих сорока днів.
Валентина Нагорна кандидат медичних наук, лікар загальної практики
К определенному режиму привык желудочно-кишечный тракт, органы пищеварения могут не воспринять это, и можно получить состояние острого панкреатита, холецистита, гастрита. В первый день традиционно едят яйца. Вот и хватит. Из запрещенных ранее продуктов включите в рацион яйца.
Далі лікарі радять вводити до раціону по одному продукту тваринного походження щодня. При цьому, харчуватись треба дробно, як і під час постування. Бажано, в ті самі часи і такими самими порціями. Якщо ж на жирну їжу все ж зірвались, медики рекомендують принаймні додати до неї спеції.
Валентина Нагорна кандидат медичних наук, лікар загальної практики
Укроп, петрушка, такие специи, которые щадящие, которые не раздражают. безусловно, они полезны. Естественно, у вас будут планово и планомерно выделяться желудочные ферменты, сок, желчь, панкреатические соки.
Однак, якщо протягом сорока днів до великодня людина харчувалась їжою прісною, зазначають медики, гострі, агресивні спеції – не краща ідея. Особливо обережними медики рекомендують бути також зі спиртним – змішувати види алкоголю тільки з одних і тих самих продуктів, а краще – не змішувати взагалі. І стосується це не тільки тих, хто постував. Аби не перевантажити організм, людям, які збираються святкувати Великодень, м'ясо радять заїдати морквою чи буряком, рибу – листям салату чи руколою, а в перервах між основними стравами з'їдати дольку грейпфруту – він прискорить засвоєння їжі та покращить всмоктування жирів. Шкідливі ж газовані напої медики радять замінити апельсиновим соком, що покращить метаболізм.