Как решать экологические проблемы?

04.06.2014 21:00   -
Автор:

За статистикою на території Харківської області останнім часом побільшало несанкціонованих сміттєзвалищ. Їх нараховується близько 60-ти. Фахівці пов'язують це з тим, що на місцях зменшили контроль за підпорядкованими їм територіями. Тож, чиновники ламають голову, як організувати в містах і селах схеми санітарного очщення. Але, констатують, до вирішення цього питання, ще далеко.

Ігор Капусник директор Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації

Станом на 25 травня організаціями санепідслужби погодили 71 схем санітарного очищення населених пунктів , що становить 40% від загальної кількості населених пунктів.

У планах екологів реалізувати в Ізюмському районі пілотний проект з впровадженням системи очищення довкілля одразу у всіх населених пунктах. А потім цей досвід застосувати у всіх районах області. Задум, кажуть, хороший, от тільки грошей на його реалізацію практично не має. Мовляв надходження з дербюджету щодо підтримки екологічної безпеки в регіоні – мінімальні.

Ігор Капусник директор Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації

В порівнянні з попередніми роками слід відмітити, що в 2010 році до обласного фонду охорони навколишнього середовища надходило 50% коштів. В 2013 – 13,5%. В 2014 -му лише 10%. В той час, коли до державного бюджету надходження від екологічного податку збільшились від 3% в 2010 до 65% в 2014-му.

Доцільно було б, зазначають фахівці, більшу частину коштів екологічного податку, залишати на місцях і самим вирішувати поточні проблеми довкілля у тому числі і щодо сбору відходів. Тож в котрий раз на засіданні Асоціації органів місцевого самоврядування області підняли питання децентралізації влади, що передбачає передачу повноважень управління на місця.

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

Проблема вся полягає в політичній волі, якої дуже часто не вистачає. Коли всі збираються їхати у Київ з гаслами високих посад, то всі говорять про необхідність передати все в регіони, територіальним громадам, в міста і села, а потім забуваюь, чогось не вистачає. Так от наше головне завдання сьогоді зайнятися здоровим лобіюванням через народних депутатів, через ЗМІ, через розуміння на місцях сприйняття цих реформ. Важко. Так. Але якщо ми це не будемо робити, ніхто за нас це не зробить.

Тож на сьогодні, переконані керівники територіальних громад, реформа місцевого самоврядування і регіональної політики – є однією з головних реформ країни, що дасть можливість безпосередньо намісцях розв"язати безліч проблем питань.