У Харківській академії культури – науково-практична конференція. Тут зібралися близько сотні працівників музейної справи не лише Харківщини, а ще й Києва, Луцька, Черкас, Полтави та Луганську. Що важливо на таких зустрічах, зізначають організатори, так це живе спілкування. Тут фахівці діляться власним досвідом. От і Михайло Саяний підготував доповідь для колег про те, як минулоріч на Зміівщині створили Соколівський музей бойового братерства. Його готували спеціально до 70-річчя бойових подій, які сталися тут між фашистами та красноармійцями, яким на поміч прийшов чехословацький батальйон.
Михайло Саяний директор Зміївського краєзнавчого музею
Соколівський музей став одним з красивих, одним із сучасних музеїв Харківщини, не тільки на сільському рівні, а взагалі на рівні області, на рівні обласних музеїв. Нова сучасна експозиція, і нам не стидно як то кажуть, показувати її та запрошувати іноземних гостей.
Для створення та збереження музеїв у належному стані державних коштів не вистачає, зізнаються фахівці, тому активно залучають до співпраці міценатів та інвесторів. Не менш важливою фінансовою опорою є й відвідувачі. Тож головне завдання – збільшити кількість гостей музеїв. Зацікавити людей допомагають всілякі проекти.
Микола Каністратенко перший проректор Харківської державної академії культури
В минулому році ми на базі, точніш разом із Харківським історичного музеєм. Ми проводили квест в день музеїв – 18 міжнародний день музеїв. Квест для харків’ян. Ця нова форма, інтерактивна форма спілкування з відвідувачами викликала дуже великий інтерес.
Пошук нових джерел фінансування та сучасних форм роботи з відвідувачами – все це удосконалюватимуть та втілюватимуть у життя працівники музеїв і надалі, не дивлячись ні на що, бо, кажуть, за всім цим стоїть збереження історії. А тих, хто вже встиг зробити певний вклад у розвиток музейної справи регіону – відзначили грамотами та подяками.