Как вернуть деньги из обанкротившегося банка?
Юлія Чорна журналіст
-Ховати під матрацем чи вкладати в банк? Це питання цікавить українців, які мають в своєму розпорядженні певну, хай і невелику, суму грошей. Проте, на відміну від героя радянського фільму, далеко не всі погоджуються віддати в фінустанову зароблені власними руками папірці.
Щоб не прогадати та не втратити кошти, банкіри радять пускати їх в обіг. Ніяких матраців та схованок "на чорний день". Перше і найголовніше правило тих, хто хоче стати заможним – гроші мають працювати на власника. Проте часто українці такому твердженню не довіряють.
Сергій Баранник вкладник
Безусловно, потому что тенденции такие в банковской сфере такие, что банки то закрываются, то не закрываются. Плюс понятие, куда деньги вложить, тоже. Но, надеюсь, экономика у нас поднимется, и мы смело сможем вкладывать деньги и получать свои дивиденды от этого.
Анатолій Волок президент Харківського банківського союзу
-300 миллиардов лежат под подушками, под матрацами. Это гривны. Еще разные эксперты по-разному говорят, и, наверное, никто никогда не узнает, сколько миллиардов долларов находятся у населения Украины.
Сумніви з приводу – що буде якщо банк збанкрутіє – турбувати громадян не повинні, наполягають експерти. Адже в Україні існує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Якщо будь-яку фінустанову в Україні, окрім двох – державного Ощад та санаційного Родовід банку – визнають неплатоспроможним, гроші обов"язково повернуть власнику.
Андрій Гаміє заступник голови правління по роботі з клієнтами АТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА"
-На сегодняшний момент около 180 банков являются участниками Фонда гарантирования вкладов. Это значит, что в случае если у банка отзывают лицензию, и банк не может выплачивать вклады, то вкладчик может получить свой вклад. Это может быть пенсия, зарплата, депозит.
Єдина умова – клієнтські гроші, які зберігаються у банку, не мають перевищувати суму в 200 тисяч гривень. Саме така цифра є граничною у поверненні коштів.
Андрій Оленчик заступник директора-распорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
-Ця система жодного разу не дала збою. Навіть на піку останньої фінансової кризи 2009-2010 років, коли нам довелося в короткий проміжок часу виплатити 3,3 мільярди гривень відшкодувань, навіть тоді не один вкладник в Україні не відчув ніяких проблем, ніяких затримок.
Повернути кошти з неплатоспроможного банку вкладнику достатньо просто. Необхідно лише написати відповідну заяву, додати паспорт та ідентификаційний код. Яка фінустанова буде компенсувати гроші, обирають у Фонді.
Андрій Гаміє заступник голови правління по роботі з клієнтами АТ "БАНК ЗОЛОТІ ВОРОТА"
-На конкретные выплаты по конкретно обанкротившемуся банку или ликвидуруемому, правильнее сказать, назначаются банки, которые будут выплачивать этии средства.
Написати заяву можна навіть якщо фінустанова збанкрутіла давно.
Андрій Оленчик заступник директора-распорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
-По Земельному банку, та сума, яка підлягала виплаті, на даний момент вкладниками уже отримано на Харківщині 99%, по Інпромбанку – 95,2%, І по Базису, незважаючи на те, що по ньому процес почався тільки у серпні минулого року, 97,1% вкладів було відшкодовано.
Таким чином за свої права і законні інтереси вкладники можуть не хвилюватися, впевнені в НБУ. Гроші у будь-якому разі громадяни України – не втратять.