Как выявить некачественную рыбу? Документы – не гарантия. Проверки – только по заявлениям

06.09.2017 13:08   -
Автор:
Різноманіття риби на прилавках приваблює покупця своїм зовнішнім виглядом і широким ассортиментом. Але продукт не завжди є якісними.  Аби не нанести шкоду власному здоров"ю, експерти радять цікавитися у продавців походженням продукції. Щоправда, кажуть, і це не є гарантією.
 
Тетяна Колпакова в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області
 
Сложность в том, что все мы представляем тушку вяленой рыбы. Она не маркируется. То есть, может быть такое, что под одни и те же документы подложена субъектом другая партия рыбы и её трудно идентифицировать с сопроводительной документацией.
 
Цьогоріч спеціалісти перевірили понад дві тисячі торгових точок. Більшість з них відповідних документів не мала. На таких торговців накладаються штрафи. Розмір грошового покарання може досягати 5 тисяч гривень. Але ускаднює ситуацію неможливість проводити перевірки без наявності заяв від людини, бо і досі діє мараторій. Фахівці впевнені, що все можна виправити лише на державному рівні.  
Тетяна Колпакова в.о. начальника ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області
 
В этом направлении ожидается вступление в силу в апреле следующего года закона по пищевой продукции, который позволит заходить без предупреждения. То есть, это уже будет более эффективно и с максимальными полномочиями.
 
А поки ж продовжують фіксувати випадки захворювання на ботулізм. З початку року в Україні зареєстрували таких 91, дев'ять з яких закінчилися летально. Фахівці радять все ж утримуватися від купівлі консервів і рибної продукції. А при будь-яких проявах симптомів у вигляді сильного болю живота, затуманення в очах і ускаднення дихання відразу ж звертатися до лікарні.