Капітальні ремонти та реконструкція зруйнованих будинків. Що зробили у цьому році та які плани на наступний рік

28.12.2023 12:39   -

Для відбудови в Харкові не чекають на закінчення війни. Така позиція міського голови Ігоря Терехова. Тож відновлювати будинки почали ще у 2022 році і це було 200 об’єктів. Внаслідок обстрілів без даху над головою залишилися понад 150 000 харків’ян.

Крім того, Харків прихистив понад 200 000 вимушених переселенців, значна частина яких планує залишитися у місті. Тож людям десь потрібно жити. Масштабні ремонтні роботи з відновлення житлового фонду цього року проводилися на Північній Салтівці, у П’ятихатках та в інших районах.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
На кінець поточного року у місті було відновлено понад 50 об’єктів шляхом капітального ремонту. Ці всі об’єкти були пошкоджені середнього ступеня важкості, тобто зруйновані фасади, контури, покрівлі, втрачена несуча спроможність об’єкту. Тобто достатньо складні роботи були виконані до кінця поточного року. Наразі у нас перебуває, на кінець року, у статусі капітального ремонту, тобто там працюють підрядні організації – понад 23 об’єкти. Вони знаходяться на різних стадіях. Є деякі, які почали місяць тому, є такі, що відновлюють понад півроку, тому що достатньо великі пошкодження отримали ці об’єкти. Стосовно планів на наступний рік, тобто плани у нас амбіціозні, але є але стосовно фінансування цих планів. Тобто на кінець поточного року, якщо розглядати це все у проектно-кошторисній документації, на що ми виробили, скільки звітів ми отримали по цій документації – це вже наразі 118 об’єктів, з них, здається, 2,5 десятки з термомодернізацією. Але загальний кошторис відновлення цих об’єктів він непідйомний для міста. Тому у планах міста після спілкування з мером є основний план – це пошук коштів на відновлення цих об’єктів. Тому що назагал у нас у статусі капітального ремонту, які наразі ми розробляємо, перебуває понад 284 об’єкти. Тобто всі ці об’єкти, на які вже отримані звіти чи вони перебувають на стадії проектування. Тому загальний кошторис їх важко уявити і бюджету міста дуже важко уявити.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Назагал у нас є перелік об’єктів, які будуть демонтовані, ну всім відомий Ужвій, 82 – перший під’їзд. Є ще на Небесній сотні після прильоту авіабомби там зруйновано 5 будинків, але вони зруйновані вщент. Є об’єкти, які наразі перебувають у важкому стані але частково. Тобто, це під’їзд чи половина під’їзду. Вони скоріш за все будуть демонтовані але експертизи поки говорять про те, що ми їх можемо відновити так, як вони були до повномасштабного чи влучання. З термомоденізацією вже, у новій формі скажемо так. Ужвій, 82 іде не за графіком. По-перше, тому що намагаємось зберегти матеріальні цінності, ті, які залишились у людей. Назагал це може бути все, що завгодно. Від бойлерів і, я вибачаюсь, сантехнічних інсталяцій, унітазів. Все, що можуть люди забрати, щоб компенсувати собі, потім при отриманні сертифікату, ремонтні роботи. Тобто підрядна організація і місто йде на зустріч, тому графіки, які ми планували з початку вони мали на увазі чистий демонтаж. Багато часу ми витрачаємо, багато часу присвячуємо тому щоб спустити з квартир матеріальні цінності людей. Те, що стосується проходження самого демонтажу – є моменти з переплануванням тобто невідповідності технічним паспортам, які там є базові, але є завдання і ми виконуємо як є. Поки ми перенесли з кінця року, як планували завершити все, і перенесли на 17.01, розрахунково. Але будемо дивитися, тому що середня і нижня частина дуже ушкоджені, і це також може корегувати графіки.

Разом з відновленням житлового фонду розробляється і оновлений Генеральний план розвитку міста Харкова. За попередніми підрахунками збитки, що були завдані місту внаслідок обстрілів вже сягають 9,5 мільярдів доларів США.

ЄВГЕН ПАСЕНОВ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Стосовно планів на наступний рік – процеси не будуть зупинятися ні у капітальному ремонті, ні у реконструкції. Є ще болюча тема для міста – це реставрація, тому що у нас пошкоджено понад 88 об’єктів пам’яток архітектури. Ніде ми не зупиняємося – і в проектуванні, і в відновленні, але, я думаю, що на початок року основне завдання, тому що ми відробили 2023 рік у плані проектування дуже, як на мене, дуже добре – це пошук та залучення коштів для відновлення. Для міста це дуже болюча тема, тому початок року буде присвячений цьому.

ОСТАННІ НОВИНИ