Карантин необходим, чтобы не было “коллапса системы здравоохранения” – Комаровский
Введення карантину, упевнені медики, зараз цілком дієві та доречні заходи, як протидія епідемії короновірусу і як час підготовки медзакладів до можливого великого напливу хворих. Мовляв, в інакщому випадку може виникнути колапс у всій системі охорони здоров'я.
Як зокрема зазначає лікар Євген Комаровський, сьогодні слід говорити саме про забезпечення госпітальної бази до приёму людей з важким перебігом недуги. Бо, статистика свідчить, що 80% перенесуть хворобу дуже легко, 15% потребуватимуть кисню і теж одужають, а от 5% знадобиться реальна госпіталізація, інтенсивна терапія та штучна вентиляція легенів.
Євген Комаровський практикуючий лікар
На самом деле для чего вводят карантин. Карантин вводят для того, чтобы выиграть время, чтобы не 1000 человек заболели одновременно, а чтобы эти тысяча человек заболели хотя бы в течение месяца, чтобы медицинские работники могли оказать помощь, перераспределить ресурсы. Поэтому есть две стороны. С одной стороны страна вводит карантинные мероприятия, а с другой – самым активным образом занимается обеспечением медицинских работников, информационной кампанией, накоплением кислорода, масок, лекарств. Вот в чём суть. Т.е. карантин ввести и сидеть ничего не делать – это наивно, глупо и преступно.
І от вже Мінохорони здоров"я заявило, що регіони України забезпечать додатковими апаратами штучної вентиляції легень, хоча і зараз, запевняють, медична галузь готова реагувати на випадки COVID-19. Система діагностування захворювання налагоджена, у наявності достатня кількість необхідного устаткування. Зокрема, в інфекційних лікарнях майже 600 апаратів штучного дихання, а у разі потреби буде залучено обладнання і з інших медзакладів. Крім того підготовлено близько 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2-х тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч медперсоналу. Тому, кажуть фахівці, не слід панікувати.
Владимир Чумак врач-інфекціоніст
Не скуплять в аптечной сети большое количество масок, противовирусных препаратов. Вирус будет побеждён рано или поздно. Наука не стоит на месте. Разрабатываются новые противовирусные препараты, разрабатываются вакцины. Коронавирус сейчас захватил все средства массовой информации и всю работу нашего здравоохранения. Поэтому будем терпимы друг к другу, будем обращаться за медицинской помощью непосредственно к специалистам и, я думаю, что в ближайшее время вспышка этого заболевания в Китае уже пошла на спад, тоже самое будет отмечаться и у нас в Украине.
Ну а зараз українцям рекомендують просто бути більш уважними до власного здоров"я. Особливо людям із слабким імунітетом, літнім людям та тим, які мають діабет, серцево-судинні захворювання та високий кров'яний тиск. А от при ознаках ГРВІ радять всім вживати заходів особистої безпеки.
Євген Комаровський практикуючий лікар
Абсолютное большинство людей, которые заболели нуждаются только в одном, чтобы они сидели дома и никого не заражали дальше, просто сидели и всё. Сидеть дома, проветривать комнату, дышать чистым, прохладным воздухом, много пить, не заставлять себя есть, консультироваться по телефону с врачом о том какие использовать лекарства от своих уже имеющихся болячек и использовать жаропонижающие средства к высокой температуре. И всё. И вы выработаете иммунитет к коронавирусу.
Тож, щоби знизити ризики захворіти, слід самоізолюйтесь і вкотре нагадують фахівці, частіше мити руки, уникати місць скупчення людей і утриматися від подорожей.