Карантин в Украине продлили до 11 мая

22.04.2020 13:55   -
Автор:
Каратнин в Україні продовжено. До 11 травня. І як зазначають в уряді, лише після цієї дати почнеться поступове знаття обмежень. За словами прем’єр міністра Дениса Шмигаля, саме завдяки завчасно введеним карантинним заходам в Україні один з найнижчих показників рівня летальності від коронавірусу. Цифра становить 2.7%.
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Уряд сьогодні ухвалить рішення про продовження карантину до 11 травня. У нас є дуже чіткий план виходу з цього карантину. Він складається з п’яти етапів.
 
Очільник уряду відзначив, реалізація плану можлива лише за умов сприятливої епідемічної ситуації, та назвав дату. Це 12 травня. Для цього має бути кілька підстав. По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків змінюється або коливається в межах 5%. По- друге, лікарні мають бути заповнені пацієнтами з коронавірусом менше, ніж на 50%. Наразі цей показник на рівні 10%.
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Вони також є прописані. ми їх прокомунікуємо і розкажемо за яких умов буде наставави кожен з цих етапів. При цьому декілька дуже важливих завдань, які ми маємо зробити до 11 травня.
 
А завдання наступні. Це збільшення кількості тестувань на COVID-19, покращення забезпечення лікарень та лікарів всім необхідним. Також Денис Шмигаль звернув увагу не необхідність запровадження Е-контролю самоізоляції, як альтернативи обсервації. Створення нових правил функціонування для об’єктів обслуговування населення з обов’язковим соціальним дистанціюванням. І насамперед, вже звичний масочний режим та постійна дезінфекція.
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Які також будуть анонсовані залежно від розвитку ситуації в перших числах травня.
 
У разі вдалої реалізації плану, зазначає прем’єр, такі дії дозволять повернути частину людей на роботу та дати рестарт економіці країни. Про бізнес в уряді також не забули.
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Тому ми впроваджуємо низку заходів, спрямованих на підтримку українців. Зокрема, збільшуємо виплати по безробіттю, розширюємо програми підтримки бізнесу і фактично впроваджуємо кредитні канікули, підвищуємо пенсії, створюємо нові робочі місця вже сьогодні.