"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

“Картини з веселки ниток” – у інформаційно-виставковому центрі “Бузок” представили вишивані картини

На виставці представлено більше вісімдесяти картин. Всі вони створені руками членів харківського клубу любителів вишивки. Кожен з майстрів творить у власній манері – дехто  вишиває хрестиком, дехто -  стрічками та бісером. Та все ж таки одна з найкращих та складних робіт, зізнаються автори,  – це все ж таки вишивка гладдю.

Алла Лаптєва вишивальниця

-Ну чем необычна гладь – тем, что она более приближена к рисунку. Это тот же рисунок но рисунок нитью. Вы если сели, вы должны выписать маленький кусочек – ни час ни два, а выпишите только часов за восемь этот крошечный кусочек. Отложить его нельзя не в коем случае потому, что сегодня у вас такое вдохновение, такое у вас желание, и вы шьете, и уже завтра все может по-другому сложиться, вы понимаете.

Є на виставці і представниці більш простих технік вишивки. Валентина Жемчугова розповідає, хоч роботи створює за готовими схемами -  для неї це вже подвиг та велика праця.

Валентина Жемчугова вишивальниця

-Я инвалид первой группы. И вобщем-то для меня большая сложность, но это вдохновляет, заставляет жить, заставляет как-то участвовать в творчестве, в выставках и в общении людей.

Автори вишивок зізнаються, на створення таких ниткових картин витрачають від двох місяців до року. Та впевнені, марно час не втрачають, адже винагородою за кропітку працю слугують подив та захоплення глядачів.

Валерія Копилова відвідувачка виставки

-Ну из вышитых мне, наверное, цветы понравились больше всего и иконы. (скл) Я думаю, что люди, когда вышивают – они вкладывают туда свою работу и душу.

Ольга Ампілогова відвідувачка виставки

-Очень натурально, цветовая гамма подобрана хорошо. Для меня необычно потому, что это вышивка.

У Харкові вишивальники презентують свої картини вже в шосте, на цьому, кажуть зупинятись не збираються і прожовжать дивувати своїми "нитковими фантазіями" надалі. А всі поціновувачі "ручної роботи" зможуть ознайомитись з виставкою до двадцятого серпня.

Наталія Сіромаха