"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Казначейство предлагает клиентам перейти на электронный документооборот

Замість паперової тяганини – електронний документообіг. Казначейство пропонує клієнтам, а це бюджетні організації, перейти на електронну систему роботи.

Тетяна Слюз голова державної казначейської служби України

Вона дасть можливість зекономити людські витрати, зекономити бюджетні видатки і саме головне – це швидко і оперативно проводити платежі. Для того, щоб провести будь-який платіж бухгалтер зараз на сьогоднішній день особисто приїжджає і витрачає або цілий день, або півдня, а так документи передали по електронній формі і вони дуже оперативно оплачуються, і реєструються.

Користуватися електронним документообігом пропонують виключно добровільно. Проте сам перехід на таку систему не є безкоштовним. На робочі комп'ютери програму встановлять безоплатно, а от ключі до неї, це спеціальні флешки, необхідно купувати. І тут виникає питання чи готовий клієнт платити за такий перехід, пояснюють в обладміністрації. Вцілому ж зміни нової системи сприймають позитивно, однак кажуть, це вторинні моменти.

Михайло Черняк заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

Основная проблема была раньше с казначейством, это не платежи, они доходили до баснословных сумм, в сотнях миллионах гривен это выражалось, сегодня этой проблемы нет. И основное сегодня достижение, непосредственно Игоря Львовича Райнина, который этому вопросу уделил особое внимание, что на сегодняшний день проходят все платежи вовремя, без задержек и сегодня не возникают никакие задолженности. И я считаю, что это сегодня должно быть приоритетом в нашей работе с казначейством.

Проводити операції по новій системі можна всі, окрім здачі бюджетної звітності. Цю послугу мають запровадити з дві тисячі сімнадцятого року. Однак все рівно не всі зможуть користуватися електронним документообігом. Адже в селах немає інтернету. Система ж працює тільки через всесвітню мережу. До всього, пояснюють у казначейській службі, тепер на місцеві бюджети чекає ще одна новація. З нового року вони мають обрати, де обслуговуватимуться: у банку чи казначействі. І тут є певні ризики.

Тетяна Слюз  голова державної казначейської служби України

Законодавець визначив норму, що протягом бюджетного року місцевий бюджет не має права змінювати банк, а казначейство це також є банком. Казначейська форма обслуговування виключно на безоплатній основі, банківська система платна. У випадку, якщо у місцевих бюджетах, які перейшли на обслуговування до державних банків виникають тимчасові касові розриви, на жаль, органи казначейства не мають права надавати короткотермінових позичок.