Харків дякує своїм містам-побратимам за надійне плече у час війни (відео)

30.04.2023 11:21   -

24 лютого 2022. День, що став відліком життя у новій реальності для мільйонів українців і сотень тисяч харків’ян. Але саме цього дня довкола біди, що охопила українські міста, згуртувався весь цивілізований світ. Підтримку від міст-побратимів Харків відчув з перших годин.

ЮЛІЯ ЗГУРСЬКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ХМР
Насправді вже зранку 24 лютого ми почали отримувати листи. Дзвінки від наших іноземних партнерів щодо того, яка потрібна нагальна допомога. Це буди і продукти харчування. Це і були мішки з піском для захисту нашої культурної спадщини. Це було з самого першого дня. Тому, що колеги подзвонили наше місто-побратим Варшава, подзвонили і кажуть, що у них величезний досвід, на жаль є, коли втрачені були пам’ятки і вони рекомендували нам з першого дня зберігати ці культурні пам’ятки, тому вони надсилали нам мішки з піском.

А далі чи не щодня всі ці місяці до міста прибували гуманітарні вантажі. Все те, чого так потребували мирні люди,  які опинились в заручниках війни. І все те, що було таким вкрай важливим для життєдіяльності міста, що рашисти бомбили чи не щодня допоки українські військові не відігнали ворога в бік кордону.

АННА ХОХЛОВА НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ РОЗВИТКУ МЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ТА ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ  ДЕПАРТАМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ХМР
Весь час ми отримували допомогу від міст-побратимів. Якщо казати про Польщу, то це міста Варшава, Познань, Люблін, Ченстахово. Вони постійно надавали нам підтримку. Як словом, так і ділом. Це була їжа, засоби гігієни. Це були і мішки для піску. Це була допомога адресна , яка буда спрямована на комунальні підприємства. Наприклад, Водоканал вже неодноразово отримували допомогу від міста-побратима Познані.

А згодом потім міста-побратими Харкова надсилали сюди обладнання для роботи міста в умовах блекауту, особливо для критичної та соціальної інфраструктури. Генератори, обігрівачі, трансформатори, обладнання для ремонту та функціонування комунальних підприємств, а ще машини для критичних служб та транспорт у вигляді трамваїв та автобусів.

ЮЛІЯ ЗГУРСЬКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ХМР
Це не тільки гуманітарна допомога як така фізична. Це і рекомендації, це спеціалісти, які готові підключатися до реконструкції міста, до реставраційних робіт. Щодо реконструкції і вже ремонтних робіт, то наше місто-побратим Нюрнберг в Німеччині, то вони повністю реконструювали котельню в онкологічному центрі і продовжується отримання від них гуманітарної допомоги як фізичної, так і , скажімо так: це і намети для центрів Незламності. Ми отримали 10 наметів минулого року. Ця робота продовжується. І мені здається, це якраз є тим підтвердженням і тим доказом правильної міжнародної політики, яку Харків дуже багато років проводив. І зараз нам інколи вже не потрібно навіть звертатися до міст і просити якусь допомогу вони зараз самі звертаються до нас, – яка зараз вам потрібна допомога, які потрібні консультації.

Так, Харків відчуває сильне плече кожного з міст-побратимів, які не залишили його у такий важкий час повномасштабної війни.

ЮЛІЯ ЗГУРСЬКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ХМР
Майже всі міста, іноземні міста-партнери, надсилали нам гуманітарну допомогу, проводили різні акції. Наприклад, місто Лілль, що для нас є дуже цінно, з перших днів направляли не лише продукти харчування, воду, їжу, медичні препарати, а вони почали проводити різні акції на підтримку України. І вже в квітні 2022 року було присвоєно вперше за історію міста Лілль, було присвоєно місту Харкову звання – почесний громадянин міста Лілль. Насправді, це прояв величезної солідарності та підтримки. Тим паче від такого французького міста як Лілль. У нас вже багаторічна співпраця, але під час війни в Україні ця співпраця перейшла на інший рівень на найвищий щабель.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Більше того, завдяки багаторічним дружнім та партнерським відносинам міжнародна спільнота чує і поважає український Харків. Так, французьке місто Лілль підтримало звернення Харківської міської ради до міжнародного Олімпійського комітету щодо заборони російських та білоруських спортсменів брати участь в олімпійських та паралімпійських іграх 2024 року. Також місто Лілль вже звернулось до Міжнародного олімпійського комітету з цього приводу. За час повномасштабної війни було дуже багато хороших і зворушливих моментів. І найголовніше, зараз чи не весь світ знає, хто такий Харків і де він на мапі України.

ЮЛІЯ ЗГУРСЬКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ХМР
Вперше, коли я точно вже впевнилася в тому, що ми робимо все правильно , що світ нас підтримує – цивілізований світ нас підтримує, це коли мені подзвонили колеги с Каунаса, з міста-побратима, і сказали, що вони передають Харкову 5 поліцейських авто. І якби це були просто поліцейські авто, то добре, але водієм однієї з автівки був віце-мер міста Каунас. Він особисто приїхав до Львова разом зі своїми колегами з міської ради. Тобто вони не наймали водіїв, вони самі приїхали, перевезли ці автівки до України через кордон. Ми звісно запрошували приїхати відразу і в Харків, але насправді ми розуміли, що було ще досить небезпечно. Але всі наші партнери висловлюють своє бажання вже приїжджати до нашого міста. Звісно, були моменти, коли ми приїжджали за кордон на якісь заходи, наприклад, було засідання Асоціації Євросіті в Фінляндії, де один з Харківських проектів, школа молодого дипломата, отримав лауреата, ми стали одним із трьох кращих проектів для молоді за версією цієї асоціації і коли я особисто брала участь у цьому засіданні разом із Послом України в Фінляндії пані Ольгою Дібровою, тоді зала, коли дізналася що є представник з України, просто аплодувала стоячи і мери майже 400 європейських міст аплодували стоячи Харкову.

Харкову було дуже важко. І як показали реалії: світлих людей добре видно в темні часи. І кожне місто-побратим, що вважає своїм обов’язком допомогти Харкову робить все можливе, аби якомога швидше мегаполіс зажив повноцінно, незважаючи на виклики війни. До 24 лютого Харків дружні відносини мав з 35 містами, що розкидані практично по всій планеті. Та якраз війна показала істину

ЮЛІЯ ЗГУРСЬКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ХМР
Ще на початку повномасштабного вторгнення були розірвані в односторонньому порядку  побратимські зв’язки довготривалі з 5 російськими братами-побратимами. Тому, що просто неможливо допустити і навіть неможливо уявити, коли з одного міста-побратима такого як Бєлгород бомблять місто-побратим Харків. Тому міським головою, міською радою було ухвалене рішення, що такі партнерські, побратимські зв’язки, так звані, потрібно розривати моментально. Звісно, припинена будь-яка діяльність з цими містами, так само як діяльність з містом Мінськом. Але ми маємо чим пишатися. Навіть під час війни ми знайшли справжніх друзів, підписали офіційні угоди про побратимство і партнерство. Це місто Люблін, з яким вже довгі роки нас поєднує неофіційна дружба і в травні минулого року ми підписали офіційно на День Європи офіційну угоду про офіційне співробітництво з містом Люблін. І на День міста Харкова, на День Незалежності України минулого року, ми підписали Угоду про побратимство з містом Турку Фінляндія.

Зараз міста-побратими не лише допомагають  Харкову всім необхідним, а й там у себе, відчинили свої двері для харків’ян. Створюючи належні умови, щоб вимушені переселенці, які в свій час покинули свої рідні домівки і шукали прихисток в інших кранах, відчували захист і підтримку.  Харків у Всесвітній День міст-побратимів, що відзначається в останню неділю квітня, дякує всім. Всім своїм міжнародним друзям, які поруч всі ці місяці війни. Допомагають і водночас надихають, щоб продовжувати мріяти.Мріяти, що на День народження Харкова, як у добрі часи, всі дипломатичні гості зберуться тут, у мирному місті-герої Харкові, щоб відсвяткувати його День.

ОСТАННІ НОВИНИ