Харків’ян попереджають про можливу відсутність тепла та роздають обігрівачі на випадок перебоїв з опаленням

02.11.2022 15:57   -

Місто готове до опалювального сезону майже на 100%. Тепло буде навіть у тих будинках, де мешкатиме хоча б одна людина. Водночас, через можливу відсутність опалення внаслідок ворожих атак, харків’ян усе ж закликають запастися теплими речами. Крім того, КП «ХТМ» почало роздавати обігрівачі багатодітним родинам.

Тисячу обігрівачів, що отримало КП «Харківські тепломережі» від чеського благодійного фонду «Людина в біді», вже почали надавати містянам. Їх отримують багатодітні родини, які попри війну та наближення найскладнішого опалювального сезону, все ж залишилися в Харкові.

СВІТЛАНА ПЕДАН БАГАТОДІТНА МАТИ
У мене багато знайомих виїхало за кордон. Може, вони щось спланували на майбутнє. Я – ні. Я тільки за Україну, тільки за Харків. Мені здавалося, що дітям вчити мову… Цей рік втратити… Тому залишилися тут. Зима йде й більш за все ми боїмося голоду та холоду. Тому, звичайно, цей обігрівач буде дуже корисним.

До повномасштабного вторгнення рф в місті мешкало понад 5,5 тисяч багатодітних родин. Наразі ж – трохи більше тисячі.

ГАННА ЗАВОЛОДЬКО БАГАТОДІТНА МАТИ
Увесь час ми були в Харкові, в цьому районі. Бачили все на власні очі. Були стійко тут, бо знали, що все буде Україна. Нам подзвонили, сказали: «Приходьте, ми багатодітним родинам виділили обігрівачі». Це було дуже несподівано та приємно. Якщо якісь несподіванки будуть із опаленням централізованим, то в нас буде вихід із цієї ситуації. І дітям буде тепло не тільки від обігрівача, а й від ставлення до родин.

Директор департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту міськради Олександр Власенко акцентує: якщо цього разу на всі родини обігрівачів не вистачить – знову звернуться до «Тепломереж», аби КП виділило додаткове обладнання. До того ж, підкреслює, містяни можуть звертатися до департаменту й за іншою допомогою щодо підготовки до зими.

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ`Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКРАДИ
Прохань багато. Це – теплі речі, гуманітарна допомога, їжа. Також ми роздали 173 планшети, за програмою ЮНІСЕФ. Тому ми робимо все можливе, щоб підтримати наші сім’ї.

А от у «Тепломережах» зазначають, що це лише перша партія такого обладнання. Загалом же від партнерів мають отримати більше 3 тисяч обігрівачів. Їх надаватимуть людям, які найбільше потребуватимуть допомоги. Також у КП пояснюють: до опалювального сезону повністю готові, а тепло буде навіть у частково постраждалих будинках. Його подаватимуть всюди, де мешкатимуть харків’яни. І відключення залежатимуть лише від можливих перебоїв електроенергії.

ГЕОРГІЙ ЛАПТІЙ РАДНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА КП «ХТМ»
Ми розуміємо, що будуть перебої з подачею опалення і тому також на рівні з усіма закликаємо харків’ян готуватися до цього: мати теплу одежу, мінімальний запас теплих речей.