Харків’яни все частіше розмовляють українською – результати дослідження (відео)
Громадянин України, харків’янин, мешканець конкретного району міста, житель Слобожанщини, європеєць, громадянин світу, представник пострадянського простору – такі цікаві відповіді щодо самоідентифікації мешканців Харкова отримали соціологи в своєму дослідженні “Харків – точка тяжіння”. Отже 80 відсотків опитаних назвали себе одночасно громадянами України і харків’янами.
Також важливим для багатьох харків’ян є відчуття приналежності до свого району міста – тобто, я мешканець Салтівки, ХТЗ, Павлового Поля, Олексіївки, тощо, зазначає соціологиня Поліна Алпатова, яка брала участь в цьому дослідженні.
ПОЛІНА АЛПАТОВА СОЦІОЛОГИНЯ, СПІВЗАСНОВНИЦЯ ГО “ДОСЛІДНИЦЬКЕ БЮРО СОЦІОЛОГІСТ”
Це, дійсно,така характеристика, яка досить типова для харків’ян. І більше половини людей відповіли, що я себе відчуваю мешканцем свого району.
Цікавим висновком дослідження соціологів можно вважати і те, що на думку опитуваних, для того, щоб бути харків’янином, не обов’язково треба народитися в цьому місті, достатньо просто безмежно любити Харків, хотіти бути його частиною, брати участь у житті цього міста, і звісно ж, жити тут.
ПОЛІНА АЛПАТОВА СОЦІОЛОГИНЯ, СПІВЗАСНОВНИЦЯ ГО “ДОСЛІДНИЦЬКЕ БЮРО СОЦІОЛОГІСТ”
І це, дійсно, підтверджується результатами нашого кількісного опитування і тим, що люди казали на фокус-групах. Тобто, бути харків’янином – це вибір, і це прекрасно.
Важливим показником є і любов до України, національних традицій, звичаїв, і те, що Харків його мешканці однозначно вважають українським містом, акцентує соціологиня Тетяна, учасниця дослідження.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ТЕТЯНА ЗУБ СОЦІОЛОГИНЯ, КЕРІВНИЦЯ ГО “ДОСЛІДНИЦЬКЕ БЮРО СОЦІОЛОГІСТ”
І те, що Харків є українським, це теж дуже гарно виявилось. І це ідентичність українська і харківська – це два перші пункти, які висвітились.
Дослідження показало і той факт, що наразі харків’яни стали більше і частіше спілкуватись українською. Про це говорять і пересічні перехожі.
ОЛЕНА ДОМОГОСПОДАРКА
Однозначно. Я стала більше розмовляти українською. Мені це подобається. Я отримую задоволення і мої друзі також. Зараз це свідомий вибір. І я насолоджуюсь нашою українською мовою.
ГЕРМАН СТУДЕНТ
Так, так. Доволі часто, особливо в публічних місцях, закладах якихось, точно українською розмовляю. Я не бачу в цьому проблеми, але російська мова ще трохи присутня в моєму житті . Від цього позбавитися трохи складно. Це вже, як звичка якась, непотрібна.
Виходячи з аналітичних даних, 74 відсотки харків’ян за період воєнного стану повністю перейшли нас українську. І навіть той, хто до війни вважав себе російськомовним, зараз намагаєся більше користуватися мовою в повсякденному житті.
ПОЛІНА АЛПАТОВА СОЦІОЛОГИНЯ, СПІВЗАСНОВНИЦЯ ГО “ДОСЛІДНИЦЬКЕ БЮРО СОЦІОЛОГІСТ”
Дві третини опитаних нами людей вказали, що вони стали в побуті більше розмовляти українською і це показник, який для нас, як для соціологів, свідчить, що поступово, поступово зростає кількість людей, яка переходить на українську мову в Харкові.
Отже точка тяжіння харків’ян до міста – це також і безмежне бажання почуватися харків’янином і спільне прагнення розмовляти саме національною мовою.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Комунальники Харкова за добу вивезли 91 куб. м змету та ТПВ (фото)
- У Харкові перекрили частину одного з проспектів через багатотонну техніку. Що сталося?
- На Салтівці активно ремонтують пошкоджені обстрілами будинки (фото)
- У Харкові патрульні врятували жінку та чоловіка з пожежі (відео)
- Харків’янин отримав золоту медаль на ЧЄ з підводного орієнтування (фото)