Харків’яни зустрілися, щоб зібрати гроші на унікальний інструмент
Звуки, що йдуть з серця. Мелодії, що неможливо слухати не затамувавши подих. Все це про українські цимбали. Музичний інструмент, що заворожує з першої секунди гри на ньому. Для Харкова цей інструмент, кажуть фахівці, звичний, з давньою історією і тому є підтвердження.
ЮЛІЯ НІКОЛАЄВСЬКА ПРОРЕКТОР ХНУМ ІМЕНІ І. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
Взагалі є такий міф, що цимбали більше пов’язані с заходом нашої України але наш відомий музикант, бандурист Гнат Хоткевич у своєму дослідженні він довів, що тут і були цимбали. Навіть у збереженнях харківського університету є цимбали невеликі і, доречи, у наших піснях вони також згадуються. І ще таке спростування міфу – у 20 роках 20 століття тут у Харкові був оркестр українських народних інструментів де були саме цимбали. Тобто це така деталь, яка спростовує будь які міфи.
Цим, можна сказати раритетним цимбалам, вже доволі багато років. На них виховали не одне покоління цимбалістів. Вони в профільному виші, харківському університеті мистецтв, у єдиному екземплярі. Мало того, що вони старі так ще й постраждали під час одного з обстрілів, розповідає викладач та цимбаліст Михайло Кужба.
МИХАЙЛО КУЖБА ЦИМБАЛІСТ, ВИКОНАВЕЦЬ, ВИКЛАДАЧ ХНУМ ІМЕНІ І. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
Це наша історія, це наша ідентичність в першу чергу. Це інструмент, якого немає у наших сусідів, тому коли ми чуємо цимбали, чи бандуру. Бандури взагалі немає ніде в світі крім України, тому ми зразу асоціюємо це з нашою культурою. Ну, а культура, в принципі, одне з найголовніших у будь якій країні, своя власна культура. Не всі країни мають ось цю свою культуру. У нас в університеті він один, у нас студентів дуже багато, а інструмент один. І крім того, що цей інструмент один і досить поважного віку, він досить старенький і постраждав в 2022 році під час обстрілів. І будівля харківського університету постраждала. Ми вже виготовили ніжки, щоб він хоча б стояв, бо він, навіть, не міг використовуватись. Із пошкоджень вже великі тріщини пішли по дереву і його майже нереально налаштовувати і це викликає певні проблеми. Крім того, що він вже так не звучить, як має звучати концертний інструмент в закладі вищої освіти.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
У Харкові було вирішено підтримати педагогів творчого вишу та зібрати на аукціоні гроші на новий інструмент. Захід, що об’єднав культурний та меценатський десант мав назву «Toloka Talks».
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Ми виснажені, виснажені війною і не стільки самою війною, а скільки очікуванням того, що буде далі. Я розумію, перемога, я розумію ми чекаємо на неї. Дуже хотілося щоб вона вже прийшла і ми змогли порадіти тому, що перемога з нами, що ми дочекалися її, що ми можемо бути вільними, що ми можемо далі жити в нашій Україні, тому що я не представляю собі ситуації, щоб якось склалося по іншому. А творчі люди, творчі колективи вони працюють на це, на цю ідею і на той настрій людей, який допоможе статися такому відповідальному моменту. Це дуже важливо для наших харків’ян, для нашої громади, для нашого міста. Ми повинні вистояти, ми повинні зустріти перемогу з гарним настроєм!
ОСТАННІ НОВИНИ
- ЮНЕСКО допоможе відновити Держпром: Харків готується до перемовин із делегацією
- На трасі «Чугуїв – Мілове» сталася смертельна ДТП: загинув водій
- Радіаційний фон у Харківській області на 16 лютого 2025 року
- У Харкові жінка погрожувала матері співмешканця розправою
- На Харківщині пасажирський потяг смертельно травмував чоловіка (фото)