
Знаковий письменницький будинок «Слово» у Харкові. Перший захід у рамках фестивалю «Харків культурний» був проведений у стінах Центральної бібліотеки Київського району. Члени Молодіжної ради при Харківському міському голові прослухали лекцію «Будинок “Слово”: наше друге народження в Харкові».
Студенти харківських вишів активно долучаються до розвитку, історії та популяризації культурного життя Харкова. Історії життя мешканців легендарного будинку й досі вражають сучасників. Відвідувачі заходу дізналися багато нового про життя та творчість найвідоміших митців української культури.
МИХАЙЛО СТОЛЯРЕНКО ГОЛОВА МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
Насправді, це дуже важливо тому, що молодь повинна знати історію свого рідного міста, яка в нього архітектура, яка в нього культура. Саме цей захід є спрямований на те, щоб молодь дізналася про такий цікавий будинок і його цікаву дуже і серйозну історію.
– Вам особисто що запамʼяталося з сьогоднішньої лекції?
Мені більше всього запамʼяталося те, що у письменників було дуже багато собак, що під кожну собаку була власна кімната і справді мені ще запамʼяталося те, що будинок був побудований трошки по-іншому, він відрізнявся, у нього не було ліфтів, він був навправлений на те, щоб закривати потреби письменників, які проживали в цьому будинку.
АЛІНА ЧУЛГАНСЬКА ЧЛЕНКИНЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ
Мене дуже тішить той факт, що останній рік-півтора молодь стала більше цікавитися саме цією сторінкою нашої історії, саме розстріляним відродженням, історією будинку «Слово». По-перше, це просто важлива сторінка нашої історії, а по-друге, це безпосередньо історія нашого міста, ми маємо її знати. Ми, дійсно, дізналися дуже багато цікавих фактів. Якійсь факти нам, навпаки, розвіяли, бо ця тема вона оглядалася з різних кутів. Мені дуже запамʼяталася той факт, що на даху був солярій, дуже такий цікавий факт, несподіваний.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕНА КАРНАУХ ДЕПУТАТКА МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ, ЧЛЕНКИНЯ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ
Я вражена, для мене було надзвичайно приємно і дуже цікаво взяти участь у такому прекрасному заході для мене, як для людини, яка цікавиться безпосередньо розвитком культури і зокрема мистецького життя, літературного життя в нашому місті. Було дуже приємно дізнатися цікаві факти з життя письменників, зокрема і ті, що стосуються, наприклад, їхнього побуду, їх взаємодії з дітьми. Мені дуже приємно було дізнатися про те, що в них було багато домашніх тварин, як вони ними опікувалися і так само було дуже цікаво послухати про мистецькі пари, про те, як ґрунтувався в них побут, про те, як подружнє життя у них складалося.
Завдяки лекції, проведеною співробітницею літературного музею, учасники мали змогу зазирнути за лаштунки публічного образу представників тогочасного культурного авангарду та дізнатися про архітектурні особливості будинку, умови проживання, атмосферу творчості та тривоги, що панувала за його стінами.
МАРИНА КУЦЕНКО НАУКОВА СПІВРОБІТНИЦЯ ХАРКІВСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО МУЗЕЮ
Це одна з моїх улюблених лекцій і взагалі улюблених тем тому, що період розстріляного відродження він для мене дуже особливий, період в нашій культурі, нашій літературі, зокрема і постаті, які працювали в той час, які жили у будинку «Слово», вони всі заслуговують уваги і це буде приємно, що зараз люди і зокрема молодь все більше цікавляться і цим періодом і цими митцями і, в тому числі, і самим будинком, який уособлює весь період.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харківський досвід – виїзд мобільної бригади медичних фахівців до місця проживання ВПО
- Стрілянина на зупинці у Харкові: поліція шукає свідків
- По Полтавському шляху «вальсували» багатотонні катки та асфальтоукладальники
- На Харківщині дитина підірвалася на вибухівці
- «Травень. Склад. Поезія»: у рамках фестивалю «Харків культурний» відбувся літературний вечір