Харків минулий, теперішній і майбутній. Яким його бачать діти?
На передодні дня міста у Харкові відкрилась виставка робіт вихованців мистецьких та художніх шків, які наразі тимчасово перебувають за кордоном.
Але юні харків’яни з радістю відгукнулись і вислали свої малюнки. Долучились до участі у виставці і ті діти, родини яких вже повернулись до Харкова після евакуації. Загалом організатори експозиції отримали 118 робіт від 88-ми дітей з двадцяти трьох країн світу, зазначають організатори заходу, від Польщі до Ірландії, від Чорногорії до Канади, від Латвії до Сполучених Штатів Америки.
Картини – різні, і за технікою виконання, і за стилем і за сюжетом. Але всі вони про Харків, про Україну. І об’єднує малюнки безмежна любов до рідного міста і бажання жити в мирі і спокої. Ці діти вимушені були виїхати з рідного, охопленого війною, міста. Єгор розповідає, весь час перебування за межами України мріяв лише про повернення додому.
ЄГОР ЧЕРНЕНКО, 14 РОКІВ
Я дуже сумував за своїм містом. Коли ми повернулися, я вирішив записатися до нашої школи художньої. Мені дуже захотілось намалювати щось про наше місто, як я переживав за ним. Тому я вирішив намалювати якось як я повертаюся додому і коли я повертався додому і вирішив намалювати вокзал.
АНАСТАСІЯ ГОДИНА, 14 РОКІВ
Це моя робота. На початку війни я виїзджала в Закарпатську область і пробулатам півтора року. І потім повернулась до Харкова. І весь цей час я була душею в Харкові. Я навчаюсь в художній школі і моїй харківській школі. Цією роботою я хотіла показати повернення солдата з війни після нашої перемоги, коли усе стало добре. І я хотіла показати дружину, яка зустрічає свого нареченого.
Майя ж говорить, в своєму малюнку хотіла передати всі барви неповторної атмосфери Харкова, його красу, затишок.
МАЙЯ МАКАГОН, 14 РОКІВ
Його яскравість. Молодість, і він завжди повинен оставатися таким красивим. В ньому повинні бути люди, жити в ньому. Я хочу, щоб Харків був таким, як раніше, щоб в ньому були студенти, щоб він процвітав, щоб ми його відбудували і він завжди оставався зі мною. Найбільше я люблю в ньому красиві парки – Саржин Яр, Центральний парк, сад імені Шевченка. Саме тому мені захотілось зобразити Саржин Яр, його яскраві кольори.
Серед відвідувачів виставки малюнків і Мер Харкова. Він з цікавістю роздивлявся кожну роботу, спілкувався з юними митцями, які наразі знаходяться в Харкові, тож змогли бути присутніми на заході і особисто представити свою творчість.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Ігор Терехов зауважив, що такі вернісажі дають змогу дорослим людям подивитись на місто і всю Україну очима дітей – поринути в минуле, усвідомити як важке сьогодення впливає на творчість юних художників та дізнатись, яким діти бачать майбутнє Харкова.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я дуже вражений всіма цими роботами. Кожна робота це душа, душа дитини, і спогади про Харків. Бо тут є картини дітей, які сьогодні, на жаль, не можуть бути у Харкові, бо є певна безпека знаходитись тут. І вони за кордоном, але вони душею, серцем в Харкові, і це відчувається в кожній цій роботі. Крім цього, дуже вражений, як бачать діти майбутнє Харкова, і це дуже здорово, насправді.
Тут, на станції метро “Історичному музеї” експонується 96 робіт. Відкрито виставки і на територіях станцій “Майдан Конституції”, “Ярослава Мудрого” та “Турбоатом”. Тож помилуватись дитячими малюнками може кожен, спустившись до метрополітену.
З метою безпеки експозиції розташовані на станціях метро. Виставка пропрацює до дев’ятого вересня.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Обстріли Харкова та області: оперативно від ХОВА на 14.09.2024
- Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на суботу, 14 вересня
- Погода в Харкові на суботу, 14 вересня
- В пам’ять про військового медика: у Харкові відкрили меморіальну дошку (відео)
- У Лозівському районі поліцейські провели урок безпеки для дітей (фото)