Харків після Перемоги: Що саме пропонують архітектори щодо післявоєнного розвитку міста
Яким команда харківських архітекторів бачить новий післявоєнний Харків. Чи з’явиться в Харкові підземне місто та які пілотни проєкти будуть в першу чергу реалізовані в рамках Генерального післявоєнного плану міста, дивіться в інтерв’ю Харьковских известий з Дмитром Фоменком, головою харківських архітекторів, що співпрацюють із Фондом Нормана Фостера.
“Нам було важливо розповісти, як само ми бачимо Харків, які наразі є проблеми у місті, яким ми бачимо його розвиток. Так ми сформулювали 15 головних тезісів, яким саме ми бачимо розвиток Харкова. Зрозуміло, що ці тезиси не є остаточними. З ними мають ознайомитися мешканці Харкова, експерти, щоби ми могли дійти вже остаточного висновку щодо майбутнього Харкова”, – розповідає Дмитро Фоменко.
З основного, що пропонують архітектори щодо післявоєнного розвитку Харкова, – це те, що відновлення міста не передбачає виход за вже існуючі межі. Архітектори вважають, що в Харкові є райони, потенціал яких ще повністю не розкрито. Також непогано було б облаштувати кільцеву дорогу для транспорту – це дозволить розвантажити центр міста. Працюють архітектори і над Каркасом безпеки для Харкова.
“Одна з ідей – зробити підземний тунель від вул. Шевченка до вул. Клочківській. На цій, умовно кажучі, новій вулиці можуть бути розташовані крамниці, спортивні зали, культурні заклади та ін. Подібні проєкти вже є в іншіх країнах світу, наприклад Фінляндії. Також обов’язково ми врахуємо побажання воєнних експертів щодо безпекової складової того чи іншого району Харкова “, – зазначив Дмитро Фоменко.
Наразі Фонд Нормана Фостера розробляє 5 пілотних проєктів з урахуванням специфіки самих складних ділянок у Харкові. Перший проєкт – це про відновлення житла. Другий – Зелений каркас міста, третій – Науковий парк (Йдеться про розбудову території ринка Барабашово, де можна буде і жити, і працювати, і відпочивати, – Прим.ред). Четвертий проєкт – про транспорт, п’ятий – про збереження історичного спадку.
Щодо центральної частини міста, то в Харкові хочуть скористатися європейським досвідом і провести відкритий конкурс щодо майбутнього архітектури центру. Переможця оберуть шляхом голосування.
ОСТАННІ НОВИНИ
- В Харкові розширили програми пільгового кредитування житла
- “Головне – повернути молодь у Харків”: Ігор Терехов про відродження міста
- Хор, що дарує весну: як у Салтівському терцентрі готуються до святкового концерту
- Яка робота комунальників допомагає надзвичайникам рятувати людей при пожежі
- Захід сонця у Харкові. Фоторепортаж