Харків – місто, яке є прикладом для решти громад, щодо ефективної практики прозорості, підзвітності та запобігання корупції у сферах публічних закупівель, містобудування, архітектури тощо. Міський голова Ігор Терехов, розповідаючи про напрацювання Харкова в боротьбі з корупцією, відверто зазначив, що місту хотілось би мати більше ресурсів для боротьби з корупцією.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Викликів , насправді, дуже багато. І перш за все, коли ви мене питаєте, чи достатньо ресурсів для того, щоб перемогти корукцію, я хочу сказати – ні, не достатньо. І будемо відверто казати, що дуже багато приходиться проходити і потрібно пройти для того, щоб подолати корупцію в тому числі і в нашому місті, і в інших містах. Це ми розуміємо. Але хочу сказати, важливо йти, не зварачуючи ні на що, йти на цьому шляху. І ми йдемо, і дуже багато робимо.
Ігор Терехов розповів, як він бачить боротьбу з корупцією на місцевому рівні і навів один із прикладів, який стосується актуального для Харькова питания відбудови, і який вже запроваджено в місті.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Що ми зробили: Дуже багато мене критикували, але ми прийняли рішення місцевої влади виконавчого комітету, що обов’язково перед тим, як ми будемо починати роботи, перед тим, як будемо робити тендерну документацію, обов’язково експертний висновок на проектно-кошторисної документацію в державному , наполягаю, в державній інституції експертизи. Знаєте, було дуже багато спротиву цьому, але ми пройшли цей шлях і сьогодні немає нічого страшного тут. Так, є певна затримка по часу, я вважю, що можливо його прискорити, але коли є акт державної експертизи на проектно-кошторисної документацію, то вже ми захищені і крім цього, ми захищаємо ще й підрядників, які в майбутньому будуть вигравати, становитися переможцями цього тендеру, бо є вже база. І це дуже важливо.
Розповідаючи про досвід Харкова стосовно боротьби з корупцією, Ігор Терехов розповів і про підписання Декларації розбудови доброчесності з НАЗК та про роботу чат-боту «Прозорий Харків».Також мер зауважив, що портфель кредитних ресурсів Харкова на сьогодні складає 600 млн дол. За його словами, те, що місту вдається залучати кредитні кошти під час війни, говорить про високий рівень довіри міжнародних партнерів. А ще про потужну роботу команди спеціалістів харківського муніципалітету.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ось, наприклад, щоб залучити кредитний ресурс на будівництво метрополітену, і закупівлю рухомого складу метрополітену, це, нагадую вам, 320 млн євро. Це співфінансування ЄБРД і європейського інвестиційного банку, ми знаєте, пройшли шлях,десь п’ять років. Але нам вдалося. Це величезні кошти, і ми обов’язково побудуємо, не зважаючи на війну, метрополітен, дві станції, і закупимо рухомий склад. Але під час війни нам виділяють кошти, виділяють кошти на закупівлю електробусів, тому що ми співпрацюємо з міжнародними фінансовими інституціями. Так,ми маємо потужну команду, яка працює над проектними рішеннями. Але крім цього це довіра, довіра до нас, як до муніципалітету, і в тому числі довіра в тому, що не буде корупції.
Після закінчення війни Україна потребуватиме коштів на відбудову, додав Ігор Терехов. Боротьба за інвесторів серед міст України буде шалена, і переможе той, хто надасть бізнесу найвигідніші умови та прибере всі корупційні складові, зазначив мер, і Харків сьогодні на верхівці рейтингу міст, яким довіряють міжнародні партнери.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Президент України підписав закон про підвищення податків
- За тиждень на Харківщині знищили майже 900 ворожих боєприпасів
- Харків долучився до Міжнародної акції «16 днів проти насильства». Фоторепортаж
- У Харківській області ліквідували аварії на газопроводах після обстрілів
- Студенти ХНУРЕ зустрілися з мером Харкова Ігорем Тереховим