"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Харківські учні змагаються в захопливому хімічному бою: ерудиція та креативність на максимум!

Харківські учні змагаються в захопливому хімічному бою
YouTube video player

Підземні класи харківської метрошколи наповнилися хімічними дискусіями: 12 команд юних знавців зійшлися в інтелектуальній боротьбі за звання найкращих. Учасники вражали журі глибиною розуміння хімічних процесів та нестандартними підходами до вирішення складних задач.

КАТЕРИНА ЯЦЕНКО УЧАСНИЦЯ ТУРНІРУ
Минулий турнір проходив в місті Львові в офлайн форматі. Тиждень ми боролися, виборювали перемогу, але трішечки в фіналі поступилися львівській команді. Мої враження були неймовірні, тому що це був офлайн захід, вперше за довгий проміжок часу. У мене навіть немає слів, щоб підібрати, це така буря емоцій, позитивних вражень. До сьогоднішнього турніру ми готувалися з великим хімічним ентузіазмом, бо ми вже знали, що це таке, ми вже пройшли. Було дуже цікаво розв’зувати запитання, які ми маємо в цьому році. Сюди ми прийшли з бойовим настроєм на перемогу та з хімічним ентузіазмом.

Це був дуже цікавий досвід, мабуть, надає стресостійкості та вміння працювати в команді. Також вмінню комунікувати з різними людьми. Це цікава наука, яка поєднує багато різних галузей, – і математику, і гуманітарну науки – все, можна сказати, сплелося саме в хімії. 1:40

Підготовка до турніру юних хіміків починається ще влітку. Команди отримують завдання заздалегідь, і це — не просто шкільні вправи чи підготовка до олімпіади. Питання, з якими вони стикаються, не мають однієї правильної відповіді, що робить цей процес справжнім інтелектуальним викликом. Учні занурюються у світ складних хімічних задач, шукаючи нові підходи та рішення, які часом здатні здивувати навіть професіоналів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВІКТОРІЯ КОВАЛЬОВА УЧИТЕЛЬ ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №173 ЗАСЛУЖЕНИЙ УЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ КЕРІВНИК КОМАНДИ СЛОБІДСЬКОГО РАЙОНУ
Всі теми незвичайні. Є, наприклад, тема «Хлорандія». Уявіть собі, що буде на планеті, якщо замість кисню на планеті в повітрі буде хлор. І там треба, щоб діти якось придумували, що це може бути. Це, уявіть собі, як супер-гарно хімію знати, так? Не боятися запропонувати якісь ідеї, які можуть бути хибними, а, може, будуть не хибними. Потім дуже цікаве питання було про середньовіччя, про алхіміка, який повинен налякати толпу. Треба було здогадатися, а як це він буде робити в середньовіччі, що в нього є, чого немає, як він буде щось добувати? Ще дуже цікаве питання, от, сучасності. Якщо люди подорожують, що їм треба, як холодильник створити, щоб зробити своїми руками холодильник, щоб він тримав низьку температуру? Там же і розрахунки, тут треба і супер-гарно хімію знати, і супер-гарно математику, і фізику, і взагалі, дитина повинна бути дуже ерудована.

Харківські учні вражають своєю розумовою потужністю та ерудованістю, доводячи, що здатні на великі досягнення в науці. Уже 16 років Харків — лідер у турнірному русі, а в минулому навчальному році харківські команди склали цілу третину учасників всеукраїнських турнірів.

ВІКТОРІЯ КОВАЛЬОВА УЧИТЕЛЬ ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №173 ЗАСЛУЖЕНИЙ УЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ КЕРІВНИК КОМАНДИ СЛОБІДСЬКОГО РАЙОНУ
Ну, секрет успіху, якщо з’являється учень, який дуже закоханий в хімію. Це треба, щоб була командна робота, щоб не тільки вчитель був супер-класний і готував цю дитину, а щоб ще дитина багато працювала і вона намагалася багато… Щоб дитина не казала: «А ми цього не вчили в школі.» Якщо дитина буде казати це , то буде успіх, але не такий великий, а якщо дитина багато сама працює, то це треба багато працювати і дитині, і вчителю, це повинна бути командна робота.

Змагання проходять у захопливому форматі хімічного бою, де учасники мають можливість проявити свої знання та вміння. Кожен бій триває приблизно 45 хвилин і складається з кількох етапів: від підготовки доповіді до її представлення, полеміки між доповідачем та опонентом, рецензування, а також жвавих дискусій між рецензентом, доповідачем та опонентом. Після завершення бою журі ставить питання і виставляє оцінки. Під час перерви між боями учасники можуть відпочити і насолодитися смачними частуваннями, що додає атмосфери дружнього змагання.

ОЛЕКСАНДР КОРОБОВ ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ХІМІЧНОГО МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ХНУ ІМ. В. Н. КАРАЗІНА
Важливість таких змагань в додатковому розвитку навичок спілкування, відстоювання своєї думки, творчих здібностей, креативності.

Переможці турніру будуть нагороджені дипломами та подарунками.

ОСТАННІ НОВИНИ