Харкову потрібні підземні школи, щоб забезпечити доступ всіх учнів до очного навчання
Харкову потрібні підземні школи. Бо війна триває, і діти не мають можливості навчатись очно. А це і втрата якості знань, і соціальних навичок, таких як спілкування з однолітками, робота в колективі. Кількість дітей в місті велика. І майже всі бажають навчатись офлайн , а не дистанційно.
На кінець 2023-24 року у Харкові навчалось 108 тисяч школярів. З них перебували в місті 54 тисячі учнів.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Я вам скажу, що з них на перше вересня 2023-го року ми офлайн навчали всього лише 800 школярів. А на кінець навчального року таких дітей було вже понад три тисячі.
До того ж, зауважує Ольга Деменко, в Харкові наразі дуже багато дітей з родин вимушених переселенців. І вони теж хочуть навчатись офлайн. На сьогодні в місті діють лише дві школи в укриттях: в метпополітені і підземна школа в Індустріальному районі. Створивши такі унікальні школи, Харків зробив неможливе. Такого ніколи не було в жодній країні. Подивитись, як там вчаться діти та вивчити цей досвід, до Харкові приїздять делегації зі,всього світу. Та, на жаль, заявок на навчання в безпечних школах-укриттях вже в рази більше, ніж місць.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Потреба в офлайн навчанні значно перевищує наші можливості. На сьогоднішній день по підземній школі уже надійшло тисячу заяв. По метрошколі, в якій ми на кінець навчального року навчали 2200 дітей, уже надійшло три тисячі заяв.
Кількість заяв додається щодня, зауважує Ольга Деменко. І єдиний вихід в сьогоднішніх умовах забезпечити доступ усім харківським учням до очного навчання – це створення шкіл в безпечних захисних спорудах.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Бо в найпростіших укриттях ми поки що дітей навчати не можемо. Тобто єдиний шлях – це побудова підземних шкіл і створення протирадіаційних укриттів.
Звісно ж, каже вона, таке будівництво потребує фінансування. І бюджет Харкова, на жаль, не в змозі задовольнити ці потреби. Це величезні кошти.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Я не буду вам говорити про кількість коштів, бо ці кошти будуть оцінюватися, навіть, не десятками, а сотнями мільйонів. Якби в кожному районі була б підземна школа, то це змогло б нас якось задовольнити , як би в кожному з дев’яти районів, була підземна школа, потужність якої до тисячі дітей. То це б змогло б нам допомогти. Це величезні кошти. Так. На разі ми працюємо. Є кілька локацій, які ми готуємо до офлайн навчання. Але Харків обмежений. Обмеженість бюджетних коштів є. Вона, дійсно, дуже велика. Тому, звичайно, без допомоги державної, ми ніяк не зможемо задовольнити навіть на половину те, що нам потрібно.
ОСТАННІ НОВИНИ
- 164 виїзди за тиждень: ДСНС про оперативну ситуацію в Харківській області з 18 по 24 листопада
- У Харкові відкрили сучасний коворкінг для студентів-юристів
- Збільшилась кількість постраждалих внаслідок удару по Харкову (фото)
- Росіяни поцілили в центр Харкова 25 листопада: масштаби та наслідки
- У Харкові тимчасово не курсуватимуть два тролейбуси