Хоча б на мить поринути у мирні часи: для дітей влаштували інтерактив психологи НУЦЗУ (відео)
Спілкування з однолітками, веселі ігри з психологами та солодкі подарунки — все це підготували для маленьких харків’ян працівники Національного університету цивільного захисту населення з нагоди Дня захисту дітей. Для малюків, які зараз мешкають у прифронтовому місті, організували інтерактивний захід з різними іграми, аби діти могли розслабитись та просто поспілкуватись один з одним. Адже через повномасштабне вторгнення діти України позбавлені нормального дитинства, тож ось таке офлайн зустрічі дуже доречні. Самі школярі, кажуть, забули про жахливу війну, в якій доводиться жити кожного дня.
МИКИТА П’ЯТИКЛАСНИК, УЧАСНИК ІНТЕРАКТИВНОГО ЗАНЯТТЯ ФАХІВЦІВ НУЦЗУ
Забыл обо всем на свете и как раз со всеми, потому что я помню когда не было ещё войны, в школе мы так же играли. Мне очень понравилось, интересно очень.
Малюки кажуть, дуже сильно скучили за живим спілкуванням, кожен з них сумує за власними друзями, які вимушені були покинути рідну домівку. Тож головна мета організаторів, кажуть в університеті цивільного захисту, створити атмосферу для спілкування та взаємодії малюків.
ДІАНА ПОХІЛЬКО ЕКСТРЕМАЛЬНИЙ ПСИХОЛОГ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ НУЦЗУ
Наше заняття сьогодні спрямовано на те, щоб згуртувати діточок, надати їм можливість поспілкуватися, погратися, по комунікувати один з одним, з однолітками, з іншими дітками за віком і з різних сімей харківських родин, які на жаль на сьогодні не мають такої можливості, щоб діти ходили до школи і навчалися повноцінно, лише онлайн. І ті ігри, в які ми сьогодні грали вони були присвячені і на те, щоб діти поспілкувалися між собою і деякі ігри були на те, щоб діти зняли зайве напруження м’язове.
Малечу також навчили, як самим можна знімати емоційну напругу та як правильно реагувати на стресові ситуації. Самі батьки, кажуть, дуже задоволенні. Вражень для дітей вистачить на довгий час.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ЄВГЕН РИБКА СПІВРОБІТНИК НУЦЗУ, БАТЬКО ПЕРШОКЛАСНИКА
Цей захід, я вважаю, був дуже доречним і дуже корисним для дітей, тому що вони мали змогу поспілкуватися, мали змогу подурачитися, отримали спільне задоволення, спільні емоції якісь викликали, рознайомилися. На мою думку дуже доречно, що батьки не були присутні на цьому заході, тому що діти в присутності батьків ведуть себе не так розкрито і враховуючи, що цей захід мав на меті і психологічну реабілітацію , то діти не змогли б досягти того ефекту, мети цього заходу. Ми звичайно ж підглянули і побачили, що діти, напевно, виконували ті речі, які не завжди батьки їм дозволяють, але в цій ситуації, в цій обстановці це було доречним.
ОЛЬГА СКОРИНІНА-ПОГРЕБНА МАТИ УЧАСНИКА ІНТЕРАКТИВНОГО ЗАНЯТТЯ ФАХІВЦІВ НУЦЗУ
Сьогоднішній захід, що мені найбільше сподобалось, він спрямований на те, щоб дати дітям можливість створити щось сумісне і саме на цю комунікацію: командні ігри і в мене була думка стосовно того, що незнайома компанія буде навантажувати психіку, але організатори вони змогли задіяти емоційно і словесно дітей так, що вони навіть не звертали увагу на те,що вони не були знайомі. Тому я вважаю, що на сьогоднішній день такі очні зустрічі, вони дуже необхідні, оскільки дають можливість забути дитині про війну і включитись в звичне соціальне життя.
Психологи кажуть, ось такі розвантажувальні дні, або навіть години, для дітей потрібно робити якомога частіше. Адже малюки більш гостро можуть реагувати на вибухи та постійні сирени. Тож найголовніше, що можуть дати батьки — це підтримка.
ДІАНА ПОХІЛЬКО ЕКСТРЕМАЛЬНИЙ ПСИХОЛОГ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ НУЦЗУ
Більше спілкуватись, я порадила би батькам побільше спілкуватися зі своєю дитиною. Навіть коли треба зробити ще 20 домашніх завдань, але дитина вже втомлена і їй хочеться більш теплих якихось стосунків, треба відсунути ті завдання, можливо зробити завтра або післязавтра але на даний момент надати дитині тієї підтримки, тієї емоційності, яка їй потрібна: обійняти її, поцілувати, сказати якість лагідні слова, можливо пограти в якусь гру, яку хочеться це зробити саме дитині зараз. Таким чином дитина відчуває, що вона не самотня, вона отримує, так не від однолітків, але від батьків, ну а якщо є можливість ще спілкуватися з іншими дітьми, які є у дворі, там десь у парку зустрічаються, то робити це як можна більше.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Збільшилась кількість постраждалих внаслідок удару по Харкову (фото)
- Росіяни поцілили в центр Харкова 25 листопада: масштаби та наслідки
- У Харкові тимчасово не курсуватимуть два тролейбуси
- Харків’янин під час сварки вдарив ножем свого товариша
- На дорогах Харкова працюють 170 робітників КП “Шляхрембуд”