Хто як не ми? Коли, як не зараз? «Тижні добрих справ» у Харкові – розпочато! 

27.03.2025 21:10   -

Харків – місто, яке першим прокинулося від вибухів і вже понад три роки ледь не щодня зазнає ворожих атак. Проте серце мегаполісу не перестає битися завдяки його мешканцям – тим, хто не покинув рідні вулиці, хто продовжує працювати, відбудовувати та допомагати іншим. Справжнім рушієм цієї незламності є волонтери. Саме вони одними із перших прибувають на місця «прильотів», підтримують нужденних, допомагають пораненим і евакуйовують тих, хто опинився в пастці війни.

ДМИТРО ЧЛЕН ГУМАНІТАРНОГО ХАБУ «СХІД-ЗАХІД»
Починалося все з того, що багато людей поїхало з міста. І були телефонні дзвінки і казали: «Ти знаєш, у мене там сусідка маломобільна, вона залишилась, вона не може собі вийти купити поїсти, помирає з голоду. Можеш приїхати?». І ось так за місяць із двох бабусь стало десь 80 адрес. За півроку біля 700 адрес. Якось так воно пішло, і зараз це, мабуть, стиль життя. У Харкові найбільший рух волонтерський по всій Україні. Навіть іноземні організації, які приїздять сюди, вони кажуть, що у Харкові найбільший рух. У нас дуже багато волонтерів, бо у харківʼян найбільше серце.

ВʼЯЧЕСЛАВ ПІДГОРНИЙ ДИРЕКТОР ТА ЗАСНОВНИК БФ «СВІТ ТА УКРАЇНА»
Із 2022 року із самого початку війни займаємося евакуацією, допомогою людям, інвалідам, допомагаємо дітям, багатодітним родинам, а також допомагаємо на місцях «прильотів», приїжджаємо, відновлюємо. Це поклик душі, ось як душа забажала, так і зробив.

Допомагають благодійники всім: цивільним, військовим, тим, хто залишився без даху над головою, і навіть чотирилапим.

АРТУР КОВАЛЬОВ КЕРІВНИК ГО «ЗА КРАЩИЙ ХАРКІВ» 
До війни ми займалися напрямом екології, зараз займаємося допомогою ВПО, евакуацією, підтримкою наших хлопців і дівчат. Усіми взагалі, і дітьми, і тваринки  у нас, чим можемо, тим і допомагаємо по можливості. Добрі справи вони робляться разом і це спосіб життя. Ти працюєш, допомагаєш,а коли тебе ще й нагороджують, то це є мотивовано.

КАТЕРИНА ВОРОНІНА ЗАСНОВНИЦЯ ГО «МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ БЛОГЕРІВ»
Наша організація займається медіапідтримкою будь-яких заходів, які знаходяться в місті Харків. Також я організатор вечорів, бранчів, де дівчата також приходять, знайомляться, допомагають одна одній. Я блогер з 2014 року і якось так вирішила, що потрібно обʼєднати всіх блогерів, інфлюєнсерів. Мені хочеться, щоб блогери долучалися до міста. Не просто приходили, вибачте мене, поїсти та попити, а хочеться, щоб місто знали. Також асоціація, вона ж не тільки на місто Харків, вона міжнародна. Я буду їхати в травні до Німеччини, там також буду збирати блогерів, котрі знаходяться у Європі, на жаль, ви знаєте, ситуацію, котрі виїхали, хочеться, щоб всі розказували про те, що відбувається в Україні.

Харківські волонтери не знають слова «неможливо». Вони працюють 24/7, адже для них це значно більше, ніж просто діяльність. Це їхнє життя. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ДМИТРО ЛОЖЕНКО ГОЛОВА КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ВОЛОНТЕРСЬКОГО РУХУ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
В нас змагання проходять, хто більше людей привезе, хто більше вікон забʼє. Між собою волонтерські організації сваряться, бо хочуть всі допомагати, розумієте. Люди обʼєдналися саме під час війни і дуже багато людей стали саме волонтерами. І сьогодні вже пішов 4-ий рік повномасштабного вторгнення. І ви бачите, що зал повний. Тобто, багато волонтерів, вони і досі працюють.

Харків щодня висловлює шану своїм волонтерам за титанічну та самовіддану працю. А в межах форуму «Тижні добрих справ» місто подякувало їм офіційно: благодійники отримали нагороди від міського голови як символ визнання їхнього внеску в спільну боротьбу.  

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Без волонтерства неможливо сьогодні уявити, як би було у Харкові. Я дуже багатьох із вас знаю, бо кожен “прильот” бачу вас на руйнаціях, бачу, як ви допомагаєте харківʼянам, бачу, як ви допомагаєте людям. І це насправді дуже важливо. Тому дуже вдячний вам за те, що ви робите. Так, дійсно, зараз важкі часи. Але ми віримо, що в цьому році настане довгоочікуваний мир. І перед нами стоять дуже важливі завдання, це відбудова. Відбудова нашого славетного міста, міста-героя Харкова. Дуже важливо, щоб ми були обʼєднані разом, щоб ми відбудували наше місто і зробили його найкращим містом на землі.

Символічно, що нагородження волонтерів відбулося одразу після оголошення офіційного старту «Тижнів добрих справ» у Харкові. Це міжнародний проєкт, родом з Ізраїлю, який нині, однак, реалізується у різних куточках світу. В Україні ця ініціатива діє вже 15 років. За час свого існування вона згуртувала понад 56 тисяч людей, об’єднаних спільною метою – творити добро. Головний меседж проєкту: «Хто, як не ми? Коли, як не зараз?». Ідея проста, але потужна: допомагати тим, хто цього потребує, та поширювати культуру благодійності.

САБІНА НІКІТЕНКО ГОЛОВА ОРГКОМІТЕТУ, КООРДИНАТОРКА ПРОЄКТУ «ТИЖНІ ДОБРИХ СПРАВ 2025» 
Цього року ми вирішили дуже масштабуватися та зробити 15 «Тижнів добрих справ» по всій країні. Це щорічний благодійний марафон, що обʼєднує суспільство для допомоги нужденним. Проєкт сприяє розвитку ефективної взаємодії між організаціями, бізнесом та владою. Це про те, що кожна ваша добра дія є важливою, її потрібно показувати та висвітлювати. Ми впевнені, що саме Харків покаже Україні, як треба робити добрі справи. Вже показує, але ж можна це робити і в рамках «Тижнів добрих справ».

ОСТАННІ НОВИНИ