Хто такі справжні харків’яни: результати аналітичного дослідження соціологів

07.08.2024 18:30   -

Які вони сучасні харків’яни? Які риси, почуття, думки, мрії їх об’єднують? Хто взагалі може вважатись справжнім харків’янином?
Харківські науковці-соціологи провели низку аналітичних досліджень в рамках проекту “Харків – точка тяжіння” з цього питання і дійшли цікавих висновків.

ТЕТЯНА ЗУБ СОЦІОЛОГИНЯ, КЕРІВНИЦЯ ГО “ДОСЛІДНИЦЬКЕ БЮРО “СОЦІОЛОГІСТ”
Харків’яни, по-перше, дійсно, ідентифікують і кажуть(подрезать) один про одного і про себе, що вони Незламні, знову ж цей популярний для Харкова термін – залізобетон. Але також багато говорилось про те, що харків’яни дуже відкриті. Особливо про це говорили люди, які сюди переїхали. Вони казали про те, що будучи в різних містах, вони не стикалися з такою доброзичливістю. При цьому це може бути емоційна стриманість, чорний харківський гумор.

Соціологиня відзначила, що хоча однозначної відповіді на це запитання немає, але більшість харків’ян відчувають себе саме харків’янами. І асоціюють себе з такими характеристиками: відважні, залізобетонні, стійкі, красиві, віддані, добрі, прості, відкриті, сильні, освічені, працелюбні, люблять чистоту, люди з почуттям гумору. Створити портрет справжнього харків’янина ми попросили і пересічних перехожих.

ЛАРИСА ПСИХОЛОГ
Справжній харків’янин, це той, хто в Харкові, по-перше, мабудь. Але я не хотіла б ображати людей, які виїхали, виїхали з дітьми для того все ж таки, щоб зберегти генофонд України. І вони зараз, нехай навіть залишаться за кордоном, але вони залишаться українцями і харків’янами.

ОЛЕКСАНДР ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ
Подивись на мене. Я справжній харків’янин. Ось ці риси. Такий вигляд має справжній харків’янин. Стійкий. Харьков – залізобетон! Самі головні риси. Віра в перемогу!

ВІКТОР ВОДІЙ
Мужні, Незламні, люблячі своє місто. Підсобляють місту. Зараз подивитися – в місті і охайно, і прибрано. І хай попадаємо під обстріли. Але вся робота робиться. Комунальники працюють, усе працює. Харків’яни показали своє ставлення і до національних інтересів і до всього. Хотіли захопити Харків, а Харків не зломився!

ОЛЕНА БУХГАЛТЕР
Красивий, люблячий своє місто. Привітний, усміхаючийся. Все. Головне, з посмішкою. Бо коли людина посміхається, вона відкрита, вона добра,  чуйна.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВАЛЕРІЙ ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ
Оптимістичний. Саме головне. Ось такі вони справжні харків’яни. Люди, які всією душею люблять своє рідне місто. І близько половини харків’ян, які зараз проживають у Харкові, залишались в місті від початку війни. А ті, хто виїжджав або вже повернулися, або мріють про повернення. І це попри те, що Харків – прифронтове місто і його постійно обстрілює ворог. Бо індекс тяжіння харків’ян до рідного міста, домівки, за даними дослідження, виявився дуже високим, зауважує соціологиня і пояснює, що такі результати свідчать, що у Харкова є майбутнє.

ТЕТЯНА ЗУБ СОЦІОЛОГИНЯ, КЕРІВНИЦЯ ГО “ДОСЛІДНИЦЬКЕ БЮРО “СОЦІОЛОГІСТ”
Це важливо з точки зору людського потенціалу, який ми зможемо повернути. Чи Харків зможе претендувати на те, щоб містяни повернулися. Тобто, ми розуміємо, що місто наше величезне і має величезний потенціал, але перспективи його з точки зору людей важливі в тому плані, що хтось і повернувся. Повернувся з новим досвідом, з розумінням нових стандартів життя можливо, приніс щось нове. І цікаво, що першим пунктом було те, що харків’яни дуже сумують за своїм містом. І це одна з основних причин, чому вони повертаються. Звісно, також, ніхто не відмовляється від цього, дійсно, що є раціональні причини. Це і наявність роботи і необхідність слідкувати  за своїм житлом, якимось чином дбати про нього. І наявність тут близьких людей, родичів.

І ця сила тяжіння до Харкова, ідентифікація себе як справжнього харків’янина і є тією рушійною силою, яка дає можливість місту відбудовуватися і розвиватись.

ОСТАННІ НОВИНИ