Кількість пожеж зростає. З початку року МНСниками їх зафіксовано понад 4 тисячі

08.11.2012 18:44   -
Автор:

З початку року в Харківській області вогняна стихія нагадувала про себе близько чотирьох тисяч разів, кажуть рятувальники. У пожежах горіло нажите роками, гинули люди. І останні місяці – не виключення.

Євген Василенко старший інспектор центру пропаганди ГУ МНС України в Харківській області

-С 1-го октября по сегодняшний день возникло уже более 300 пожаров. Основные причины пожаров это неосторожное обращение с огнём, это короткое замыкание и в данный период времени это нарушение правил пожарной безопастности при эксплуатации электро-нагревательных приборов и печного отопления.

Просто не завжди, кажуть МНСники, обігрівачі, якими користуються люди, сертифіковані. Часто вони самопальні. До чого тільки не примудрялися горе-Кулібіни.

Євген Василенко старший інспектор центру пропаганди ГУ МНС України в Харківській області

-Банально – 2 кирпича положен нагревательный элемент, 2 провода в розетку и получается такой обогреватель. Естественно он опасный и может привести к чему угодно.

Найчастіше до такого обігріву вдаються безхатченки. Мешкають вони у напівзанедбаних будинках. Але навіть такі інспектують вогнеборці. Заходять в гості з перевіркою і до неблагонадійних родин. У таких більше ймовірності виникнення пожежі. Та забрати саморобні плити або обігрівачі інспектори не можуть. В їх повноваженнях – лише попередження. Незважаючи на це, квартири спалахують знов і знов. У них гине не тільки власне майно людей, а й міське, констатують у департаменті житлового господарства. Комунальникам доводиться відновлювати згорілі під'їзди з міського гаманця.

Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства

-Копоть распространяется внутри подъезда и мы имеем неприглядный вид подъезда. Вот таких примеров у нас около 53-х за последние 3 года. Мы их включили в план ремонтных работ, что-то мы сделали в этом году, часть работ, часть работ будет выполняться в 2013 году.

Після таких пригод складаються реєстри постраждалих, і за заявами жителів оплата за житлові послуги не нараховується на час ліквідації наслідків пожежі. Крім того, погорільцям надають одноразову індивідуальну матеріальну допомогу в розмірі одна тисяча гривень. Та дорожче за все – людські життя та здоров"я. І щоб їх вберегти, у мерії закликають харків"ян – дбати про пожежну безпеку і не порушувати її правила.

Ігор Бескровний, Євгеній Дроботов Харьковские Известия