“Книга Памяти Украины” – дань уважения всем участникам Великой Отечественной
Данилюк Андрій Якович загинув в серпні 41-го, Демцун Семен Миколайович – у лютому 42-го, Діденко Григорій Федорович – пропав без вісті. І таких тут майже 350-т тисяч. Це харків"яни, які поклали своє життя у боротьбі з фашистськими окупантами в роки Великої Вітчизняної війни. Їх імена зібрані у Книзі Пам"яті України в в Харківській області. Загалом це масштабний Всеукраїнський історико-меморіальний проект, який складається із понад чотирьохсот п"ятдесятИ томів цього видання.
Віктор Петренко завідувач КЗ Харківскої редакції "Книга Пам'яті України"
Проект уникальный, нигде в мире такого не было. Силами поисковиков и редакционных коллегий создано невиданную по масштабу работу по увековечению памяти героев наших украинцев, освободителей Украины и областей.
Видано також Книгу скорботи – де увіковічені імена 80-ти тисяч харків"ян мирних жителів, які загинули під час окупації. А також Книгу Переможці, де зібрані данні про людей, які пройшли всю війну, залишились живими і відновлювали народне господарство. Наряду із цим проектом продовжується робота і над виданням "Реабілітовані історією" – яке також, як зазначають фахівці, є унікальним за своїм змістом. Адже тут зібрані імена українців – жертв політичних репресій. Харківській том виявився одиним із найбільших, тільки перша книга містить понад 10 тисяч імен слобожанців.
Людмила Ровчак завідувач КЗ Харківського тому "Реабілітовані історією"
На сегодняшний день создана первая книга в 2-х частях, которая рассказывает о репрессиях с 17-го по средину 1934 года, когда наш город был столицей Советской Украины, здесь была репрессирована вся творческая и профессиональная элита нашей республики.
І крапку в цій історії, кажуть фахівці, ставити ще зарано. Цьогоріч заплановано вихід ще двох книжок серії "реабілітовані", де будуть зібрані відомості про жертв, так званого, великого терору, з 1934-го по 38-ий роки. Продовжиться робота в архівах області та ваєнкоматі і над "Книгою Пам"яті", щоб ніхто і ніщо не булО забуте.