Когда изобретут вакцину от коронавируса?

27.03.2020 12:27   -
Автор:
Лікарі визнають: симптоматика коронавірусу не дозволяє відразу визначити зараження. Інкубаційний період  продовжується від 5-ти до 12-ти днів, тому людина може і не знати про свою хворобу. Вчені, в процесі дослідження COVID-19, виявили декілька нових ознак інфекції, які можуть з'явитись до появи основних симптомів. Так, синій відтінок губ і невідчуття запахів можуть свідчити про підозру на зараження. За даними медиків, у багатьох інфікованих пацієнтів з Кореї і Італії  відстежувались лише ці симптоми.
 
Всесвітня організація охорони здоров'я
 
Дослідження показали: коронавірус пошкоджує дихальну систему, тож викликає збій і в роботі  серцево-судинної системи. Як наслідок –  через зниження рівня кислороду – синіють губи. Ще одною новою ознакою коронавірусу є втрата смаку і нюху. Або навпаки, людина може відчувати неіснуючі запахи і смаки.  Теоритично COVID-19  має такі основні ознаки: першіння в горлі, сухий кашіль, підвищена температура. Додаткові: посиніння губ, втрата нюху і смаку.
 
Якщо ви відчули такі симптоми, самоізолюйтесь, закликають медики, і негайно телефонуйте до сімейного лікаря. Саме телефонуйте, а не йдіть на прийом особисто, наголошують спеціалісти, або викликайте швидку допомогу. 
 
Звісно ж всіх без винятку цікавить питання: чи є ліки від коронавірусу і коли з’явиться вакцина? Фахівці пояснюють, що вихід нових ліків на ринок є довгим і складним процесом – потрібні багаторічні наукові дослідження, перевірка на тваринах, і лише потім тестування на людях. Для цього, по-перше, знадобиться дозвіл, по-друге – група волонтерів. І нарешті очікування результатів. Якщо вакцина виявиться дієвою, необхідно ще чекати на серійний випуск препаратів, акцентують вчені.   
 
Всесвітня організація охорони здоров'я
 
Зараз над винаходом вакцини від COVID-19 працюють більш ніж 50 фармацевтичних і дослідницьких кампаній. Ще близько 20-ти – над розробкою ліків. Щоб створити вакцину, потрібно як найменш півтора року і біля 2-х мільярдів доларів, в розрахунку на одну лабораторію. Тобто, якщо, навіть процес максимально прискорити, щеплення можна бути скористатися не раніше чим через рік.
 
Епідеміологи зазначають, що карантин і самоізоляція хворих на разі – єдина можливість зупинити розповсюдження вірусу в очікуванні на вакцину. Дієва профілактика – це своєчасне звернення до лікаря, обмеження контактів, сувора гігієна і укріплення імунітету – здоровий сон, повноцінне харчування, фізичні вправи.