Количество утонувших с начала сезона уменьшилось по сравнению с прошлым годом, но спасатели не теряют бдительности
Пляжний сезон у розполі. Погода сприяє. Стовпчик термометру тримається на позначці +30 градусів. Тож порятунку харків"яни шукають біля водоймиш. Навіть у будні дні відпочиваючих чимало.
Оксана відпочивальниця
Ездим на речку, хотя бы в черте города есть где отдохнуть, хоть маленький клочок природы, воды.
Катерина відпочивальниця
В основном тут и спасаемся от жары,до 12-ти купаемся. Замечательно, замечательно, много детей, вот и ему весело, мне тоже. Всё хорошо.
Втім живильна влага може бути як порятунком, так і небезпекою, застерігають рятувальники. Тому радять бути вкрай обережними і дотримуватися правил поведінки на воді.
Олександр Губарь начальник відділу техногенної безпеки УЗНС ГУ ДСНС України в Харківській області
Вода достаточно холодная, температура окружающей среды очень горячая, при перепаде температур могут быть, у кого слабое сердце, приступы сердечные, могут быть судороги. У нас люди привыкли как правило на пляже отдыхать в сопровождение большого количества спиртных напитков, из-за этого теряется бдительность личная, бдительность за детьми, что приводит к трагическим последствиям.
Тож аби убезпечити людей і завжди їм прийти на допомогу у всіх зонах відпочинку в області встановлені рятувальни пости. Тільки у Харкові на 5-ти водоймищах таких – 8. Більш того, цьогоріч на покращення їхньої матеріально-технічної бази та збільшення штату рятувальників, додатково було виділено 520 тисяч гривень з міського бюджету.
Валерій Михайлов начальник КУ "Спеціалізована водно-рятувальна служба м.Харкова"
На каждом посту есть спасательные лодки, есть специально обученные спасатели, по требованиям минимум 3 человека, всё необходимое для проведения спасательных работ. Есть профессиональные медики. 78 человекам была оказана разного вида медпомощь, это и порезы, и плохо стало, и давление, вот такие на сегодня у нас есть показатели. Хочется сказать, что на сегодняшний день во время купального сезона ни одного погибшего нет.
Втім на що роблять ставку рятувальники, так це на профілактичні заходи. От і сьогодні провели для відпочивальників своєрідний лікбез – як треба поводитися на воді, як врятувати потопаючого та надати йому першу медичну допомогу.
Олександр Губарь начальник відділу техногенної безпеки УЗНС ГУ ДСНС України в Харківській області
Покажем как будет конкретно работать спасательный пост, отдыхающие кто пожелает могут побывать и в лице того, кто тонет и в лице, кто будет спасать. В целом это сказывается на том, что большое количество людей остаются, слава Богу, живы. Это наша прямая обязанность.
Для багатьох цей урок буде у нагоді, впевнені фахівці. Тому що саме вчасна допомога як професіоналів, так і просто не байдужих людей, може врятувати комусь життя. Доречі, цьогоріч завдяки таким діям у місті було врятовано майже 40 людей. Минулого року понад 120.