Коли демонтують пошкоджену 16-поверхівку на Ужвій, 82. Стали відомі всі деталі

02.11.2023 09:22   -

Він став відомий не тільки на всю країну, а і на весь світ, як той багатоповерховий будинок, який найбільше постраждав у Харкові. Північна Салтівка. Будинок 82 по вулиці Наталії Ужвій. Задня частина конструкції розсипалася із шістнадцятого по перший поверх. Будівлю, що навіває жах, навіть хотіли залишити як “пам’ятник”, але мешканці були проти. Тому було ухвалено рішення будинок розібрати.

Нещодавно біля 82-го будинку розпочалися підготовчі роботи з демонтажу. Територію поруч закрито, там встановлюють велетенський кран. Будівельники кажуть, що роботи трохи затягнулись і на це є причина. Йде постійний зсув зруйнованої частини будівлі, тому приходиться вивозити уламки, що заважають облаштувати площадку під кран. І це займає певний час. Наразі вже вивезено близько 30-ти 20-ти кубових машин сміття. Це і залізобетон, і ґрунт, і побутові речі.

ЮРІЙ КАНУННІКОВ ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР БУДІВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ
Демонтаж завжди важкий. Тому що монтаж ми маємо проект згідно якого ми панель до панелі збираємо і з’єднуємо. Демонтаж завжди складніше монтажу тому, що були якісь помилки при будівництві в радянський час. Були якісь відхилення від проекту під час експлуатації, були якісь самостійні перепланування під час того, як люди жили в будівлі. Під час попадання авіабомби, якісь з’єднання були пошкоджені, якісь з’єднання залишились, тому коли робітник відрізає ту чи іншу деталь він до останнього не знає, як вона зніметься. Чи все пройде вдало, чи вона може за собою потягнути ще якусь. А якщо нижня деталь під цією деталлю пошкоджена зовсім, воно може в любу секунду зложитись все разом. Тому, було прийнято рішення взяти кран більшої вантажопідйомності ніж потрібно для демонтажу даної будівлі. Для чого це зроблено, щоб кран міг відійти на безпечну відстань від будівлі і при цьому дістати стрілою до найвіддаленішої точки демонтуємої будівлі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЮРІЙ КАНУННІКОВ ГОЛОВНИЙ ІНЖЕНЕР БУДІВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ
Спочатку буде зрізано, те, що ми бачимо, що перекриття висять пошкоджені зовсім. Потім будуть зрізані балконні плити для того, щоб те сміття, яке пошкоджене, воно могло висипатись зовні. Далі, зверху буде демонтована ліфтова шахта. За проханням мера, там є дуже дороге ліфтове обладнання, яке ми будемо намагатись зберегти. Демонтуємо обладнання ліфтове, якщо все піде за планом, ну і далі вниз – поверх за поверхом будемо демонтувати. 

ОСТАННІ НОВИНИ