Коли підвищать пенсію, як пройти ідентифікацію та самостійно розрахувати пенсійні виплати (відео)

15.11.2023 17:28   -

У березні 2024 року в Україні заплановано індексацію пенсій. Про це оголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР
Соціальні видатки бюджету складуть 470 млрд грн. Це на 25 млрд грн більше, ніж цього року, тож у березні плануємо провести індексацію пенсій. Також Кабмін збільшує розмір програми субсидій. Наступного року виділяємо на це 50 млрд грн, що на 12 млрд грн більше, ніж цього року. Збільшуємо програму підтримки малозабезпечених сімей. Майже вдвічі збільшуємо витрати на соціальний захист осіб з інвалідністю.
Вперше виділяється 1 млрд грн на розвиток соціальних послуг.

Також наразі через війну для багатьох людей похилого віку постало питання ідентифікації особистості і визначення статусу пенсіонера. Найбільш актуально це для тих, хто за кордоном, в окупації та евакуйованих з деокупованих територій.

Зручніше пройти фізичну ідентифікацію за допомогою відеоконференції, не виходячи з дому, пояснили в Мінсоцполітики.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Якщо людина знаходиться за межами України або на тимчасово окупованих територіях, можна пройти ідентифікацію
авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія. Підпис” (Дія ID). Його можна створити за допомогою мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами після 24 лютого 2022 р., діють загальні правила фізичної ідентифікації.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
Ідентифікація ВПО підтверджується при доставці пенсії Укрпоштою особисто, а також уповноваженими банками щорічно.
Мінсоцполітики вживає заходів щодо пролонгації терміну проходження фізичної ідентифікації 31 грудня 2023 р. ще на 3 місяці – до 1 квітня 2024 року відповідно.

У Пенсійному Фонді також повідомили, що українці можуть скористатись Пенсійним калькулятором на порталі електронних послуг для обчислення орієнтовного розміру майбутніх виплат. Також можна дізнатись, скільки потрібно працювати, щоб вийти на заслужений відпочинок. Як скористатись калькулятором, пояснили спеціалісти установи.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Перший крок — авторизація на порталі за допомогою Дія. Якщо людина раніше не була на порталі, то потрібно спершу зареєструватись.
Далі перейти до пенсійного калькулятора за даними, які введе користувач, або за наявним стажем. Наступний крок — вказати дату звернення і, за потреби, додати інформацію про стаж до 1 січня 2004 року. Після натискання кнопки “Зберегти та розрахувати” на екрані покажуть орієнтовний розмір пенсійних витрат.

Пенсійний калькулятор також може надати додаткову інформацію: показати існуючий страховий стаж, визначити вік виходу на пенсію з врахуванням наявного стажу.

ОСТАННІ НОВИНИ