Компенсація за зруйноване житло харків’ян – як працює урядова програма та скільки можна отримати (відео)

13.06.2023 17:01   -

Через збройну агресію армії окупантів у Харкові зафіксовано 4 500 зруйнованих чи пошкоджених будинків містян. Хтось взагалі залишився без даху над головою, а у когось в помешкані зафіксовані досить легкі пошкодження. Але всім будуть виплачувати компенсацію від держави.  Зараз Кабмін продовжує розробляти загальнонаціональну програму, за допомогою якої люди матимуть можливість отримати відшкодування, що прописані урядом. У Харківській міськраді пояснюють, що існують три категорії пошкоджених чи зруйнованих будинків, за якими зі скарбниці країни призначатимуть компенсації.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Перша категорія це дуже легкі пошкодження, це шибки, покрівлі чи якісь зовсім маленькі подряпини. І ми кажемо про те, що ці будівлі можна віднести до програми “ЄВідновлення” і мешканці цих будинків можуть розраховувати на 200 тисяч гривень відшкодування. Але їм потрібно все це зареєструвати в “Євідновленні” через “Дію”, підтвердити свою компетенцію, підтвердити свої майнові статуси та права. І потім коли вони все це підтверджують, вони можуть скористатися електронними підписами своїх співмешканців, співвласників, які передадуть їм право представляти цих власників на комісійному обстежені, отримувати гроші і таке інше.

Наразі, кажуть у міськраді, обробляються заявки тільки для першої категорії пошкоджень. Алгоритми щодо решти: другої та третьої, тільки розробляються урядом у співпраці з міськими радами. Олексій Богач зауважує, що орієнтовано вся нормативна база буде готова у найближчі три-чотири місяці.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Люди ще плутають категорійність, тобто вони звертаються взагалі з усього житлового фонду, який постраждав і ми повинні розуміти, що перша категорія це легкі руйнування. Друга і третя категорія ще навіть не прописані на національному рівні і за пару місяців ми вважаємо, що у нас буде нормативна документація, що ми з цим будемо робити, як класифікується перша, друга і третя категорія остаточно. Третя категорія це буде чи реконструкція, тобто великі об’єми будівництва чи знесення цих будівель і людям будуть видаватися сертифікати на нові квадратні метри. Нормативної бази ще немає.

Але робота з опрацюванням заявок від містян вже почалась. Олексій Богач констатує: наразі вже є близько 40 тисяч звернень від харків’ян щодо пошкоджень чи руйнувань, але опрацьовано лише близько двох тисяч.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Я, маючи всю ту інформацію, яку я маю, я би не поспішав. Зараз отримати і попасти в програму в 200 тисяч, тому що репарації і фінансові інструменти нашої держави дозволять отримати гідну компенсацію та стоючу. Тому цей досвід, який у нас є 40 тисяч заявок і тільки дві тисячі підлягають у нас опрацюванню в рамках 200 тисяч, каже нам про те, що люди поспішають. Я вважаю, що в найкоротші терміни, тобто два-три місці в нас буде можливість запропонувати їм інші програми.

Тож дуже важливо, каже Олексій Богач, аби була виконана головна умова від уряду: всі документи в електронному вигляді. Аби люди змогли зробити все правильно, у Харкові працюють ЦНАПи та БТІ, де можна дізнатися додаткову інформацію, а поки муніципалітет фіксує всі будинки у мегаполісі, що постраждали від збройної агресії рф.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Муніципалітет на першій стадії виділив всі ці 4 500 будинків, які мають різні ступені пошкодження. Зараз ми до першої категорії під ЄВідновлення опрацювали майже тисячу будинків, які підпадають під цю програму. Але, я вважаю, що містянам, насамперед, важно зайнятися своїми документами так, щоб все це було в реєстрах. Щоби все це було в електронних базах і вони могли в “ЄВідновленні” працювати не в паперовому вигляді, не в вигляді якихось фото, сканів, скрінів і таке інше, а все це повинно бути внесено в Дію в міській раді, в ЦНАПах, БТІ існують люди, які можуть їм в цьому допомогти. Тобто якщо є питання і люди з чимось не справляються, то задавайте це питання – ми будемо допомагати.

ОСТАННІ НОВИНИ