Кому з світових лідеров найбільше довіряють українці: результати соцопитувань
Навіть під час війни українці не полишають мету євроінтеграції. За результатами дослідження «Інфо Сапієнс», Європейський союз – в топі симпатій. 84% українців серед усіх міжнародних об’єднань найбільше довіряють ЄС.
Водночас респонденти вірять, що ця симпатія взаємна, наприклад, близько чверті опитуваних ввжають, що Україна отримала статус кандидата в ЄС через те, що наша країна потрібна союзу. При цьому українці розуміють, що секретом успішної євроінтеграції є проведення реформ.
Тепер, коли Україна отримала європейську перспективу та статус кандидата, українці не бажають зупинятись на досягнутому– 73% громадян вважають правильним, що ЄС виставив Україні вимоги про виконання реформ, без яких не може бути відкриття переговорів про вступ до ЄС. І тоді як частина з опитаних зауважують, що ЄС має бути поблажливішим до України у питанні реформ через війну, 47% впевнено стверджують – реформи в інтересах самої України і ЄС має вимагати їх виконання якомога швидше. Зокрема, важливою є антикорупційна реформа – більше половини населення (60,1%) підтримують тиск з боку ЄС на Україну, щоб подолати корупцію. І лише 19,5% при цьому зауважують, що наразі це не головна проблема в Україні.
Тому українці готові чекати, коли законодавство нашої держави приведуть у відповідність до норм та страндартів Європейського союзу. Більшість респондентів вважають, що для цих кроків знадобиться чимало часу, водночас опитувані бачать Україну в ЄС вже у найближчий перспективі і війна не стане перешкодою.
Українців можна сміливо назвати єврооптимістами – більшість громадян впевнені, що Україна стане членом ЄС у коротко- або середньостроковій перспективі: 55% українців вірять, що це станеться у найближчі 1-5 років. 27% воліють не називати конкретних цифр, оптимістично обираючи опцію «щойно закінчиться війна». Лише 6% громадян вважають, що Україна вступить в ЄС у наступні 10 років.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
До того ж українці не відмовляються від ідеї вступу до НАТО. Майже 70% респондентів певні, що наша держава не повинна полишати цю ідею, особливо через тиск росії. Крім того, українці визначилися у своїх вподобаннях лідерів світових країн.
Президент Польщі вже другий рік поспіль є лідером суспільних симпатій в Україні – йому довіряють 87% громадян (для порівняння у 2021 році цей показник становив 52%). На другій позиції – президент США Джозеф Байден (79%) та очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн (73%). В цілому можна говорити про суттєве зростання довіри до закордонних лідерів порівняно з 2021 роком.
До того ж зріс рівень довіри до нового прем’єр-міністра Британії Ріші Сунака, йому вірять 64% респондентів. У топі він посідає четверте місце, натомість українці стали менше довіряти Емануелю Макрону та Реджепу Ердогану. А ось у топі антипатій опинився Сі Цзіньпінь, Віктор Орбан і, звичайно ж, Путін з Лукашенком.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Увага! На Харківщині підніметься рівень води у річках
- На Харківщині зафіксовано зріст інфекційних та паразитарних захворювань
- Лібрето Сергія Жадана «Вишиваний. Король України» представили на книжковому фестивалі Buch Wien
- 21 листопада — День десантно-штурмових військ ЗСУ
- Колишній театр імені Пушкіна в Харкові перейменують на честь Квітки-Основ’яненка