У міністерстві охорони здоров’я окреслили категорії людей, кому зобов’язані проводити тест на COVID-19. У разі ж відмови, за наявністю у людини симптомів, зазначають міністерські, потрібно повідомити про це на гарячу лінію в області, за місцем проживання.
Міністерство охорони здоров'я України
Ми отримуємо повідомлення, що у деяких медичних закладах відмовляються брати зразки для дослідження на коронавірусну хворобу. Лікарі повинні діяти відповідно алгоритмів, які прописані у стандарті надання медичної допомоги. У стандарті є чіткі критерії, за якими люди підпадають під підозру на коронавірусну інфекцію.
У міністерстві наголошують, українцям, у яких є ознаки гострого вірусного захворювання обов’язково повинні проводити тести. Категорії, за якими людину можуть вважати контактною, також прописали.
Міністерство охорони здоров'я України
– Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19;
– Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на коронавірус, наприклад, через рукостискання;
– Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту;
– Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
Також це безпосередньо стосується медичних працівників або інших особ, які надають медичну допомогу або доглядають за хворим на COVID-19. Працівники патологоананатомічних, судово-медичних відділень, які контактували з хворим: приймали участь у розтині тіла, взятті зразків для проведення ПЛР-досліджень. Та і це не повний перелік тих, кого вважатимуть контактними.
Міністерство охорони здоров'я України
– Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19;
- Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий;
– Якщо тяжкість симптомів (наприклад, частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.
Наразі, зазначають у МОЗ, по всій Україні мають створити спеціальні мобільні бригади, які виїжджатимуть на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнта з підозрою на коронавірус. Вони будуть виконувати забір зразків на проведення досліджень у лабораторії.