Контроль переселенцев. В Украине изменен порядок регистрации места фактического проживания внутренне-перемещенных лиц
Процедуру реєстрації місця фактичного проживання внутрішньо-переміщених осіб змінено. Відповідно до Постанови Кабміну, нині переселенці повинні не лише повідомити свою адресу в профільні служби для отримання довідки, а й обов'язково постійно проживати в тому місті чи області, куди переїхали з Донецьку чи Луганську.
Юрій Шпарага директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА
Відтепер, як місце проживання, при взятті на облік, внутрішньо-переміщені особи не можуть вказувати адреси: органів державної влади, місцевого самоврядування, тобто, управлінь праці та соціального захисту населення, відділів та управлінь Державної міграційної служби, райдержадміністрацій, виконкомів та місцевих рад, тощо. Інші приміщення, що не є житловим фондом. Перш, ніж отримати довідку, створені робочі групи, створені комісії, які обстежать фактичне місце проживання особи, яка вважається внутрішньо-переміщеною особою.
Ці спеціальні робочі групи та комісії вже почали контролювати місця проживання переселенців. Наразі перевірено понад 5 тисяч помешкань. Якщо порушень не виявлено, – говорять фахівці, людина отримує документи, що підтверджуть її статус внутрішньо-переміщеної особи. Довідка також надає право щомісяця отримувати соціальні грошові виплати.
Юрій Шпарага директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА
Для того, щоб отримувати соціальну допомогу від держави, як внутрішньо-переміщена особа, для цього треба не проживати на тій території, з якої людина поїхала. З 204 тисяч громадян, які вважалися внутрішньо-переміщеними особами, сьогодні на законних підставах в області перебуває 103 тисячі 200 громадян.
Крім цього, створено ще й "Єдиний реєстр внутрішньо-переміщених осіб". Це електронна база данних про місце знаходження переселенців, котрі тимчасово виїзджають за межі міста чи області. Наразі, на Харківщині цей ресурс працює у тестовому режимі.