"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Коронавирус – не приговор, оставайтесь дома и пристально следите за своим здоровьем, – доктор Комаровский

80% з тих, хто таки захворіє коронавірусом перенесуть його в легкій формі і це факт, що базується на статистичних данних, зазначають медичні фахівці. Тому діагноз COVID-19 – не вирок навіть для людей, які відносяться до групи ризику. Для них єдина порада, як втім і для всіх інших – це зберігати спокій і не панікувати, дбати про гігієну рук, приміщення, а також речей, якими користуєтеся, бути свідомими та зменшити соціальну активність,.залишатися вдома і пильно стежити за своїм здоров'ям. 
 
Євген Комаровський практикуючий лікар 
 
Все почему-то считают, что если в группе риска то это всё, если нет, то может жить спокойно. Понимаете какая ситуация. Пожилая женщина, вам 82 года, вы в группе риска? Да, вы очень, очень сильно в группе риска. Что говорит тот факт, что вы в группе риска? Что вы должны быть особо осторожны, но это не говорит о том, что человек, который не в группе риска может валять дурака. Мойте руки, держите дистанцию. Любой человек должен соблюдать эти элементарные нормы независимо он в группе риска или нет. 
 
Тож карантин – це відповідальність кожного аби не наразити на небезпеку оточуючих. Тому навіть за припущенням деяких, що ще раніше хворіли і мали начебто ознаки схожі на симптоми коронавірусу – це не означає, що тепер можна розлабитися.  
 
Євген Комаровський практикуючий лікар 
 
Потом чуть-чуть попозже, когда пойдёт это всё на спад, когда разгрузятся лаборатории у каждого из нас появится возможность определить наличие антител, их количество и титр, чтобы знать мы перенесли коронавирус или не перенесли и тогда мы будем делать глобальные выводы. Но смотрите ещё раз, если у вас уже была коронавирусная инфекция. Это всё равно не даёт вам возможности шляться где попало, хвататься за всё подряд и рисковать жизнью других людей. 
 
Також, зазначає Євген Комаровський, з’явилося багато міфів про те, як можна подолати коронавірус, безліч рецептів, це і ліки, і БАДи, і профілактичний прийом антибіотиків та різних народних засобів. Запевняє, це не працює, бо на сьогодні поки що немає жодного дієвого препарату. А все, що підносять у соцмережах як чудо метод, ніщо інше як фейк і марна трата коштів. . .
 
Євген Комаровський практикуючий лікар 
 
Ну, есть наука, неужели вы думаете, что науке известно, что имбирь помогает, но она упорно молчит, пока олигархи во всём мире не запасутся имберём. Расслабьтесь, не надо этого всего. 
 
Тому використовувати та розповсюджувати інформацію слід тільки з перевірених джерел та дотримуватися усіх рекомендацій фахівців. 
 
А саме, якщо є підозра на коронавірусну інфекцію не потрібно приймайте самостійно ніяких рішень, застерігають медики, не треба бігти до медзакладу на тестування і навіть йти на прийом до сімейного лікаря, достатньо лише йому зателефонувати та розповісти про симтоми. А він вже вирішить як діяти у цій ситуації, чи необхідно госпіиталізуватися у стаціонар, чи лікуватися вдома.